رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

ایجاد ۵۰ خانه ورزش در روستاهای استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد ۵۰ خانه ورزش در روستاهای استان اردبیل

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: یکی از برنامه مهم اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در امر توسعه ورزش روستایی، ایجاد و تجهیز ۵۰ خانه ورزش در سالجاری است.

ایجاد ۵۰ خانه ورزش در روستاهای استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهرام آقاخانی گفت: هدف از برگزاری جلسات شورای عالی ورزش، تدوین اهداف کلان و سیاست‌های داره کل ورزش و جوانان استان اردبیل است که برای سال جدید برگزاری و اجرای حدود 23 بند مصوبه در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با همکاری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی استان در اهداف ترسیم شده عملکرد مناسبی داشته باشیم.
 
وی گفت: سال گذشته ورزش استان اردبیل شاهد برگزاری مسابقات بین‌‌المللی والیبال بود و در کنار این موضوع نیز در حوزه ورزش روستایی، 700 برنامه در سال 96 برگزار و 40 خانه ورزش نیز در روستاهای استان اردبیل ایجاد و تجهیز شد که برای امسال نیز ایجاد و تجهیز 50 خانه ورزش دیگر در دستور کار قرار دارد.
 
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: در حوزه ورزش همگانی، 9 هزار برنامه در رابطه با ورزش‌های همگانی در استان اردبیل اجرا شد و در بخش قهرمانی، ورزش استان اردبیل در سال 96 شاهد افتخارآفرینی و کسب مدالهای رنگاررنگ کشوری و بین‌المللی توسط ورزشکاران بود.
 
آقاخانی تصریح کرد: ورزشکاران استان اردبیل سال گذشته در مسابقات کشوری 461 مدال کسب کردند و 190 نفر از ورزشکاران استان به اردوی تیم ملی دعوت شده و 27 نفر نیز در مسابقات جهانی رتبه‌های برتر را کسب کرده و برای تقدیر و قدردانی از این ورزشکاران، اواخر سال گذشته مراسم تجلیل از 350 نفر از قهرمانان و مدال آوران استان برگزار شد.
 
وی بیان کرد: از جمله مهم ترین برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در سال 97 می‌توان به افتتاح 12 سالن ورزشی، بهره‌برداری از سالن اسکیت اردبیل و افتتاح خانه وزنه‌برداری اشاره کرد که این سالن با آخرین امکانات و تجهیزات روز در حال تکمیل است.