جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد کلینیک کسب و کار برای فعال‌سازی واحدهای راکد استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد کلینیک کسب و کار برای فعال‌سازی واحدهای راکد استان اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از نقش مهم تشکیل کلینیک کسب و کار در فعال‌سازی واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال این استان خبر داد.

ایجاد کلینیک کسب و کار برای فعال‌سازی واحدهای راکد استان اردبیل

محمد اهلی اظهار داشت: با توجه به نیاز صنایع به مشاوره و تبیین راهکارهای مناسب برای افزایش تولید، شرکت شهرک‌های صنعتی طبق دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مبادرت به تشکیل کلینیک کسب و کار در استان کرده است.

وی تشکیل کلینیک کسب و کار در استان را قدم بسیار مثبتی در جهت عرضه‌یابی و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی  و تولیدی دانست و بیان کرد: مشکلات این واحدها تنها مختص به مسایل مالی نیست و برخی از مشکلات از قبیل نبود فناوری، ارتقای بهره‌وری و مشکل مدیریتی می‌تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای برای واحدهای تولیدی گردد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: با عارضه‌یابی درست و دقیق می توان به سادگیآسیب‌های متعددی را از دوش صنایع برطرف کرد که در این بین نقش مشاورین صنعتی کلنیک کسب و کار بسیار حائز اهمیت و کارگشا خواهد بود.

وی بیان کرد: با اقدامات انجام شده توسط کلینیک کسب و کار استان در سال گذشته برای بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی عارضه‌یابی و مشاوره ارائه شده است که در سال جدید نیز این برنامه ها ادامه خواهد داشت.

اهلی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف اقتصادی حوزه صنعت و تحقق اهداف سیاست‌های جهش تولید از تمامی ظرفیت‌ها به خصوص کلینیک کسب و کار برای واحدهای صنعتی استان استفاده می کنیم.

وی افزود: یکی از اهداف مهم شهرک‌های صنعتی تامین زیرساخت‌های لازم برای رونق تولید و اشتغال زایی است و تلاش می‌شود با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رونق تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سرعت بگیرد.