سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی برای رفع محرومیت در منطقه است - خبر

 

 

ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی برای رفع محرومیت در منطقه است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی اردبیل گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی برای سرریز سرمایه‌ها و رفع محرومیت در منطقه‌ است .

ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی برای رفع محرومیت در منطقه است

حسین پیرموذن ، رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی اردبیل امروز در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت: خلاء قانونی در راه‌اندازی منطقه آزاد اردبیل وجود ندارد و اردبیل بهترین مکان برای راه اندازی این منطقه می‌باشد.

او با بیان اینکه اردبیل بزرگترین منطقه مرزی برای تبادلات اقتصادی است، افزود: در شرایط فعلی کرونا میزان صادرات نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته که نشان می‌دهد مبادلات اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه رو به توسعه است.

پیرموذن بیان کرد: با راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری ،استان اردبیل توان صادرات محصولات کشاورزی به میزان سه میلون تن را دارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی اردبیل ادامه داد: ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی برای سرریز سرمایه‌ها و رفع محرومیت در منطقه‌ است، چون تجربه نشان داده با ایجاد منطقه آزاد تجاری حداقل در بخش سفرهای داخلی جریان جابجایی مسافران کاملا معنادار تغییر می‌کند.

او بیان کرد: ما نیازمند استفاده از تکنولوژی‌های جدید، اشتغالزایی، ایجاد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف اقتصادی و جذب سرمایه‌ها هستیم و امتیازات منطقه آزاد همه را برای استان فراهم می‌کند.

پیرموذن افزود: از طرفی محرومیت اردبیل زمانی برداشته خواهد شد که این استان وارد  بازارهای تجاری بین‌المللی شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی اردبیل گفت: این استان در بخش‌های مختلف بازرگانی، صنعت، معدن، گردشگری و کشاورزی ظرفیت‌های کم‌نظیری دارد که با راه‌اندازی منطقه آزاد می‌توان به توسعه پایدار دست یافت.