رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

ایجاد مشاغل خانگی از اهداف مهم کمیته امداد است - خبر

 

 

ایجاد مشاغل خانگی از اهداف مهم کمیته امداد است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: ایجاد مشاغل خرد و کارگاه‌های خانگی از اهداف کمیته امداد برای توسعه کارآفرینی برای خانواده‌ها است.

ایجاد مشاغل خانگی از اهداف مهم کمیته امداد است

حسین دشتی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی با حضور رؤسا، معاونان و مدیران جهاد دانشگاهی و کمیته امداد که در سالن جلسات کمیته امداد برگزار شد اظهار کرد: با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی از گذشته تاکنون در تعالی و موفقیت فعالیت‌های این نهاد بسیار موثر بوده اس، اظهار کرد: این نهاد آمادگی دارد بیش از پیش در زمینه‌های مختلف با جهاد دانشگاهی استان همکاری نماید.

وی ایجاد مشاغل خرد و کارگاه‌های خانگی را از اهداف کمیته امداد برای توسعه کارآفرینی مولد و درآمدزا برای خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: ایجاد این فرصت‌های شغلی نیاز به هدایت و آموزش مددجویان دارد و ورود جهاد دانشگاهی به این عرصه می‌تواند میزان تاثیرگذاری و موفقیت چنین طرح‌هایی را افزایش دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل هدف از ایجاد این مشاغل را تقویت بنیه نهاد خانواده و بالابردن میزان درآمد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح زنان می‌توانند در کنار کار نسبت به تربیت بهینه فرزندان خود اقدام نمایند.

دشتی با استقبال از توسعه همکاری‌های مشترک با جهاددانشگاهی، به همکاری و استفاده از ظرفیت‌های این نهاد انقلابی در حوزه‌های مختلف پژوهشی و افکارسنجی اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به  ظرفیت و پتانسیل‌های ارزشمند جهاددانشگاهی، این دو نهاد می‌توانند با همکاری هم در رفع نیاز استان به اشتغال را برطرف سازند.

وی راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز را از خدمات ارزنده جهاددانشگاهی در استان خواند و بر حمایت  کمیته امداد از زوجین نابارور نیازمند قول مساعد داد.  

به گزارش خبرگزاری فارس، دشتی به تفاهم نامه همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد دانشگاهی در سطح ملی اشاره کرد و گفت: برای اجرایی کردن این تفاهم‌نامه دستورالعمل اجرایی و بومی‌سازی آن با مشارکت هر دو نهاد تدوین می‌شود تا همکاری های فیمابین گسترش یابد.