رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

ایجاد مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در اردبیل - خبر

 

 

ایجاد مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در اردبیل

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: مرکز رشد آموزش فناوری های راهبردی و نوین در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ایجاد می‌شود.

ایجاد مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالقیوم قلی‌پوری اظهار داشت:مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوپا بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا و فناور پارک می‌توانند با بهره‌گیری از دوره‌های تخصصی مهارت‌آموزی کوتاه‌مدت و بلندمدت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در حوزه‌های کاری خود با دریافت گواهی‌نامه‌های بین‌المللی برای به‌روزرسانی اطلاعات خود استفاده کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از حمایت از ایده‌های فناورانه در سطح استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ایده‌های نوین می‌تواند زمینه‌ساز توسعه تولید و اشتغال و افزایش بهره‌وری شود تلاش و جدیت بر این است تا از این ایده‌ها نو فناور در استان حمایت کرده و زمینه برای توسعه استان را فراهم آوریم.

قلی‌پوری با اشاره به اهداف ایجاد مرکز رشد بیان کرد:حمایت و تشویق افراد صاحب ایده فناورانه به سمت ایجاد شرکت‌های کوچک و متوسط، ایجاد زمینه‌ شکوفایی و حمایت از خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی در استان، حمایت از ایجاد شرکت‌هایی بامزیت‌ها و توانمندی‌های محلی، کمک به توسعه مشاغل خانگی و تولید و فروش محصولات آنها و بسترسازی برای ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای جذب کارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهی از اهداف ایجاد چنین مراکزی به شمار می‌رود.

وی تأمین مکان، تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای رشد کیفی شرکت‌های کوچک و متوسط تجاری، تبدیل دستاوردهای پژوهشی به طرح‌های کارآفرین و ایجاد زمینه‌کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان مبتکر، کمک به رونق اقتصاد استان از طریق تجاری‌سازی محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار و کمک به کاهش مهاجرت نخبگان از منطقه با حمایت از طرح‌های آنها از دیگر اهداف ایجاد مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین است.