جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد مراکز تولید و عرضه صنایع دستی با مشارکت بخش خصوصی در ۴ شهر استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد مراکز تولید و عرضه صنایع دستی با مشارکت بخش خصوصی در ۴ شهر استان اردبیل

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از ایجاد مراکز تولید و عرضه صنایع دستی با مشارکت بخش خصوصی در چهار شهر استان خبر داد.

ایجاد مراکز تولید و عرضه صنایع دستی با مشارکت بخش خصوصی در ۴ شهر استان اردبیل

ناصر محمودی گفت: باتوجه به پتانسیل‌های بالای توسعه صنایع دستی در شهرهای خلخال، گرمی، عنبران و نمین اداره کل در سال های گذشته اقدام به احداث ساختمان هایی برای ایجاد نمایشگاه و برگزاری کارگاه های آموزشی کرده است.

محمودی اضافه کرد: در سال ۹۸ اداره کل اقدام به ساماندهی این ساختمان‌ها و تکمیل نواقص آن‌ها کرده و با توجه به پتانسیل بالای این شهرستان ها برای توسعه صنایع دستی، با فعالین بخش‌خصوصی برای ایجاد مراکز تولید و عرضه محصولات به توافق رسیده‌ایم.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل تصریح کرد: اردبیل از استان‌های شناخته شده در تولید بافته‌های داری در کشور بوده و شهرستان‌های نمین و شهر عنبران قطب تولید گلیم در کشور هستند که سالیانه صادرات قابل توجهی به کشورهای اروپایی دارند.

وی اظهار کرد: خلخال قطب تولید جاجیم بوده و ورنی مغان نیز سال گذشته موفق به دریافت نشان بین‌المللی جغرافیایی شد که از تولیدات عشایر شاهسون در شمال استان است.

محمودی اضافه کرد: مشارکت بخش‌خصوصی در این حوزه می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنایع‌دستی در این شهرستان‌ها داشته باشد و ما برای فعالین این حوزه حمایت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم.