حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

ایجاد مدارس و آموزشکده های بین المللی در استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد مدارس و آموزشکده های بین المللی در استان اردبیل

رییس مرکز آموزشی و فرهنگی سما در اردبیل گفت: ایجاد مدارس و آموزشکده های بین المللی جزو اولویت های سازمان سما در استان اردبیل است.

ایجاد مدارس و آموزشکده های بین المللی در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اثنی عشری افزود: به دلیل وجود توانمندی های بالقوه در اردبیل برای ایجاد مراکز آموزشی فنی و حرفه ای بصورت بین المللی آموزشکده پارس آباد به عنوان پایلوت برای جذب محصل و دانشجو از کشورهای حوزه قفقاز انتخاب شده و بزودی این از داوطلبان اتباع خارجی برای تحصیل دراین مراکز ثبت نام خواهد کرد.

وی گفت: علاوه بر مرکز آموزشی بین المللی برای نخستین بار در کشور پیشنهاد ایجاد هنرستان بهیاری نیز توسط مرکز آموزشی و فرهنگی سمای اردبیل ارائه شده و درصورت طی مراحل اداری و دریافت مجوزهای لازم این مرکز نیز در اردبیل راه اندازی می شود.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در ادامه با اشاره به ظرفیت های استان در جذب گردشگر و صنعت هتل داری و نبود آموزشهای لازم برای فعالان در حوزه هتل داری در استان گفت: ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی در شهر توریستی سرعین قرار است به یک هتل مدرن تبدیل شده و در ادامه این مرکز بعنوان (یونی هتل) مرکز آموزشهای بین المللی هتلداری تبدیل شود.

اثنی عشری اظهار داشت: در حال حاضر 70درصد از هزینه های این مرکز آموزشی از محل عقد قراردادهای تجاری برای انجام امورات مختلف توسط اساتید و هنرجویان این مرکز تامین می شود که این مسئله در راستای حذف اتکا به شهریه صورت گرفته است.