رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

ایجاد فرصت اشتغال برای 50 درصد محکومین در زندان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد فرصت اشتغال برای 50 درصد محکومین در زندان اردبیل

مدیرکل امور زندان‌های استان اردبیل گفت: در زندان اردبیل فضایی فراهم شده تا برای 50 درصد محکومین فرصت اشتغال در کارگاه‌ها و مجموعه‌های تولیدی فراهم آید.

ایجاد فرصت اشتغال برای 50 درصد محکومین در زندان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مراد فتحی، مدیرکل امور زندان‌های استان اردبیل امروز در بازدید از زندان مرکزی اردبیل اظهار داشت: به منظور ایجاد فرصت برای مددجویان در حال حاضر 22 کارگاه اشتغال‌زا در زندان‌های استان اردبیل راه‌اندازی شده است که بی‌شک در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی به دنبال دارد.

وی افزود: در زندان اردبیل فضایی فراهم شده تا برای 50 درصد محکومین فرصت اشتغال در کارگاه‌ها و مجموعه‌های تولیدی فراهم آید که در این ارتباط بیش از 3 هزار و 60 گواهینامه فنی و حرفه‌ای برای مددجویان صادر شده است.

مدیرکل امور زندان‌های استان اردبیل  تصریح کرد: حرفه‌آموزی و مهارت‌آموزی دو مولفه‌ای است که در دستور کار قرار گرفته و هدف ما جلوگیری از تولید جرم و بزه در جامعه برای زندانیانی است که از زندان آزاد می‌شوند و سعی می‌کنیم تا آنها بعد از سپری شدن دوران محکومیت با ورود به بازار کار فرصت اشتغال پیدا کنند.

فتحی اظهار کرد:  با توجه به تاکید استاندار اردبیل در ایجاد اشتغال 20 هزار نفری در استان در سالجاری ما نیز تعهد اشتغال 600 نفر را در حوزه تولید تابلوفرش و محصولات صنایع دستی دادیم که امیدواریم با شرایط فراهم شده بتوانیم در این باب در اشتغال مددجویان زندان موفق عمل کنیم.