سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد سالانه 20 هزار فرصت شغلی در استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد سالانه 20 هزار فرصت شغلی در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: از سال آینده باید به طور متوسط سالانه ۲۰ هزار فرصت شغلی در اردبیل ایجاد شود تا بتوانیم آمار بیکاران استان را کاهش دهیم.

ایجاد سالانه 20 هزار فرصت شغلی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنامجو در جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مسئولان در استان اردبیل  باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند حل مشکل بیکاری است که هر چه منسجم‌تر در این راستا حرکت کنیم آمار اشتغال افزایش می‌یابد.
 
وی افزود: باید کارگروهی تشکیل دهیم و سهمیه اشتغال دستگاه‌های اجرایی در آن مشخص شود و هر دستگاه بتواند پروژه‌های اشتغال‌زایی در حوزه گردشگری، صنایع و معادن و دیگر حوزه‌ها را تعریف کند.
 
استاندار اردبیل گفت: از سال آینده حداقل باید به طور متوسط سالانه 20 هزار فرصت شغلی در اردبیل ایجاد شود تا بتوانیم آمار بیکاران استان را کاهش دهیم و در این زمینه نیاز داریم در شهرستان‌های مختلف آمار بیکاران که شامل میانگین سنی و میزان تحصیلی آنان است را استخراج کرده و مورد توجه قرار دهیم.
 
بهنامجو اظهار کرد: طبق آمارها در اکثریت شهرستان‌ها بیکاران را فارغ‌التحصیلان و افراد دارای مدرک فوق دیپلم به بالا تشکیل می‌دهد که باید برای این افراد اشتغال در حد تحصیلات و توانایی‌هایشان ایجاد شود.
 
وی تصریح کرد: یکی از مواردی که باید مورد توجه واقع شود سرمایه‌گذاری نیمه‌کاره است که توسط بخش خصوصی در اردبیل ایجاد می‌شود چرا که سرمایه‌گذاری و ظرفیت بخش خصوصی بسیار حائز اهمیت است که باید مورد توجه واقع شود.
 
وی بیان کرد: باید آینده‌نگری مناسبی برای ایجاد اشتغال در استان اردبیل به وجود آید و ما از تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در حوزه مسئولیت خود ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران معرفی کنند تا شاهد کاهش آمار بیکاری در استان باشیم.