جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد دو رشته جدید مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی - خبر

 

 

ایجاد دو رشته جدید مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی

دو رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی و مدیریت بازاریابی در مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شد.

ایجاد دو رشته جدید مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی از موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد 2 رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی و مدیریت بازاریابی در مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.
دکتر ترحم مصری گفت: این 2 رشته در دفترچه انتخاب رشته دکتری که در روزهای اخیر توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده، گنجانده شده اند.
وی افزود: برای پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید برای رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی 2 نفر برای دوره روزانه و یک نفر برای دوره نوبت دوم (شبانه) و برای رشته مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی سه نفر برای دوره روزانه و 2 نفر برای دوره نوبت دوم(شبانه) ظرفیت اختصاص یافته است.
مصری با بیان اینکه هدف رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، برنامه ریزی تاکتیکی و استراتژیکی در حوزه کشاورزی است، اظهار داشت: این رشته علاوه بر جنبه های مدیریت و تحلیل سیستم، به حوزه های انرژی در کشاورزی و مدیریت پسماند کشاورزی پرداخت می کند.
او همچنین با اشاره به رشته مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی گفت: فارغ التحصیلان این رشته به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژی های سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها ، شناخت فرایندهای فروش ، بازاریابی و خدمات به مشتریان زمینه تسلط داشته و بازار کار مناسبی خواهند داشت