سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد خانه امید برای سالمندان در اردبیل را پیگیری می‌کنیم - خبر

 

 

ایجاد خانه امید برای سالمندان در اردبیل را پیگیری می‌کنیم

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: طراحی کارت منزلت، ساماندهی سالمندان استان و ایجاد خانه امید در اولویت کاری قرار دارد و به‌جد راه‌اندازی خانه امید را پیگیری می‌کنیم.

ایجاد خانه امید برای سالمندان در اردبیل را پیگیری می‌کنیم
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهریار شیری آراسته اظهار کرد: به  منظور حفظ محیط‌های موجود و ایجاد فضای شاد و مفرح جدید برای سالمندان افراد خیر می‌توانند به مثابه سایر موارد خیریه در این رابطه کمک یار دولت شوند.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل افزود: در حال حاضر طبق آمار 9 درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می‌دهند و باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای ساماندهی سالمندان صورت گیرد.
 
وی با بیان اینکه این میزان تا 20 سال آینده سه برابر خواهد شد، گفت: این میزان جمعیت نیاز به محیطی آرام، دنج و آسایش بیشتر دارند و در آن زمان نیروی کار کاهش می‌یابد باید با هماهنگی دستگاه‌های متولی برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد بستر مناسب برای سالمندان داشته باشند.
 
شیری آراسته با بیان اینکه پارک‌ها و فضای سبز را باید برای استفاده برای کودکان و سالمندان مناسب‌سازی کنیم، افزود: حدود 51 درصد از جمعیت سالمند را زنان و 49 درصد آن را مردان تشکیل می‌دهند و پیش‌بینی می‌شود در آینده اکثریت سالمندان تحصیل کرده و با تجربه و دانش بالا باشند.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر محلی برای جمع شدن سالمندان به جز پارک‌ها وجود ندارد و باید در این رابطه پیگیری های لازم انجام شود.