جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد تاسیسات گردشگری در قالب طرح‌های جهش تولید در خلخال - خبر

 

 

ایجاد تاسیسات گردشگری در قالب طرح‌های جهش تولید در خلخال

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال گفت: در قالب طرح‌های جهش تولید تاسیسات گردشگری در بخش شاهرود خلخال ایجاد می‌شود.

ایجاد تاسیسات گردشگری در قالب طرح‌های جهش تولید در خلخال

علی درویشی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال در جلسه بررسی طرح‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بخش شاهرود خلخال گفت: به منظور تجربه زندگی روستایی و فروش محصولات محلی بدون واسطه به گردشگران در قالب طرح‌های جهش تولید تاسیسات گردشگری در بخش شاهرود خلخال ایجاد می‌شود.

او اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن روستا‌های بخش شاهرود در کنار مسیر‌های گردشگری ماجولان ماسوله و ماسال گیلوان و کلور درام، ایجاد تاسیسات گردشگری در این بخش ضروری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال افزود: ایجاد این تاسیسات به منظور تجربه زندگی روستایی و فروش محصولات محلی بدون واسطه به گردشگران در قالب طرح‌های جهش تولید در اولویت قرار گرفته و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

درویشی از حمایت از سرمایه‌گذاران در منطقه خبر داد و گفت: براساس تمهیدات اتخاذشده سرمایه‌گذاران واجد شرایط بومی منطقه که توان و اهلیت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارند توسط دهیاران شناسایی و معرفی می‌شوند تا زمینه برای سرمایه‌گذاری این افراد در شهرستان فراهم شود.

او از تسریع در واگذاری مجوز بومگردی به خانه‌های مستعد در منطقه خبر داد و افزود: توسعه بومگردی در روستا‌های شهرستان از برنامه‌های مهم بوده و در این زمینه همکاری لازم با علاقمندان به این حوزه انجام می‌شود.