جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد بار انداز ریلی مسیر صادرات محصولات کشاورزی را باز می‌کند - خبر

 

 

ایجاد بار انداز ریلی مسیر صادرات محصولات کشاورزی را باز می‌کند

استاندار اردبیل گفت: ایجاد بار انداز ریلی مسیر را برای صادرات محصولات کشاورزی به کشور‌های همسایه و روسیه باز می‌کند.

ایجاد بار انداز ریلی مسیر صادرات محصولات کشاورزی را باز می‌کند

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه گفتگوی دولت با بخش خصوصی در گمرک بیله سوار گفت: ایجاد بار انداز ریلی در منطقه تازه کند پارس آباد مسیر را برای صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه و روسیه باز می کند و سفر معاون وزیر امور خارجه و بازدید از منطقه بیشتر برای این موضوع تدارک دیده شده است.

او افزود: مطالعه و بررسی بار انداز ریلی از دو سال گذشته شروع شده و با رعایت مسایل حقوقی و بین المللی و موافقت مسوولان ذیربط این امر مهم تحقق می یابد  و باید همکاری های لازم جهت احداث این طرح بسیار اساسی و زیر بنایی با توافق طرفین صورت گیرد.

 استاندار اردبیل گفت: بازدید میدانی معاون دیپلماسی امور اقتصادی وزیر امور خارجه از طرح های مختلف از جمله سدخداافرین، سدقیز قلعه سی، خط انتقال، اراضی پایاب و نیز محل راه اندازی بارانداز ریلی بسیار حایز اهمیت است و از زحمات این مسوول نهایت  تقدیر و تشکر را داریم که با حضور در منطقه بیشتر کارها را تسهیل و تسریع کرد.

بهنام جو گفت؛ چندی پیش سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و سفیر فعلی کشور آذربایجان نیز مشابه این بازدید را از مسیر و محل های مورد نظر انجام داد که برای تسریع فرایند موضوع یک بحث حیاتی است.

استاندار اردبیل افزود: بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور در پارس آباد مغان راه اندازی می شود و محصولات تولید شده در این گلخانه ها صادرات محور هستند.

او گفت: در این مجموعه بزرگترین سرمایه گذاران و صادر کنندگان از اقصا نقاط کشور فعالیت می کنند و با تکمیل این مجموعه شاهد افزایش صادرات محصولات گلخانه ای و صنایع تبدیلی خواهیم بود.