رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ایجاد ایستگاه جدید راه آهن در نزدیکترین مکان به شهر - خبر

 

 

ایجاد ایستگاه جدید راه آهن در نزدیکترین مکان به شهر

استاندار اردبیل گفت: به دلیل وجود زیرساخت ها و قرار گرفتن در کنار بزرگراه، ایستگاه راه آهن میانه - اردبیل در سه راهی کورائیم که نزدیکترین مکان به شهر اردبیل است، ایجاد می شود.

ایجاد ایستگاه جدید راه آهن در نزدیکترین مکان به شهر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو در بازدید از محل ایستگاه جدید مسافری راه آهن میانه - اردبیل اظهار کرد: ایستگاه در حال اجرای راه آبی بیگلو که ایستگاه پایانی است به منظور بارگیری و استقرار تجهیزات واگن ها در نظر گرفته می شود.
وی با بیان اینکه راه آهن اردبیل باید طبق جدول زمان بندی به اتمام برسد افزود: محدوده سه راهی کوراییم برای احداث ایستگاه مسافر به مساحت ۱۰ هکتار زمین مطالعه می شود که بعد از کار کارشناسی و تملک اراضی توسط راه و شهرسازی و اعلام نظر نهایی مشاور در اختیار پیمانکار قرار می گیرد.
استاندار اظهار کرد: در ایجاد ایستگاه جدید باید همه جوانب اعم از فنی، اقتصادی و معایب و مزایای مکان بطور دقیق مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.
بهنام جو پیشرفت فیزیکی ساختمان ایستگاه بارگیری را بیش از ۷۵درصد اعلام کرد و افزود: مصالح مورد نیاز ساختمان خریداری شده و بعد از محوطه سازی تکمیل می شود.
استاندار اردبیل افزود: حدود۴۳درصد پروژه تا پایان سال جاری آماده ریل گذاری است و عملیات اجرایی باید بصورت پیوسته پیشرفت داشته باشد.
وی از عملیات اجرایی پروژه راه آهن میانه_ اردبیل ابراز خرسندی کرد و افزود: تمام کارگاه ها با حداکثر ظرفیت فعال هستند و در آینده نزدیک اعتبار لازم نیز به منظور تسریع در روند کار تزریق می شود‌.
استاندار اردبیل اظهار کرد: در سال جاری حدود ۴۰۰میلیارد تومان از محل اعتبارات پیش بینی شده و فاینانس داخلی بانک ملی به این پروژه اختصاص داده می شود.