جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

ایجاد اولین دانشکده آب‌درمانی کشور در اردبیل - خبر

 

 

ایجاد اولین دانشکده آب‌درمانی کشور در اردبیل

استاندار اردبیل از راه‌اندازی اولین دانشکده تخصصی آب‌درمانی کشور در این استان خبر داد.

ایجاد اولین دانشکده آب‌درمانی کشور در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در حاشیه جلسه ستاد تسهیل در اردبیل تاکید کرد که مجوز احداث این دانشکده از مراجع مرتبط اخذ شده و بزودی شاهد راه اندازی این دانشکده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای مشارکت و ایجاد این مرکز دانشگاهی در حال رایزنی با برخی از دانشگاه های ترکیه هستیم، یادآور شد: اعتقاد داریم که در شرایط کنونی زمان فعالیت سنتی، غیراصولی و غیربهداشتی آب درمانی گذشته و دیگر نباید این مراکز به صورت سنتی اداره شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود و متعدد و با خواص مختلف در زمینه چشمه های آبگرم، استان اردبیل را به عنوان مرکز آب درمانی مدرن و علمی در کشور و منطقه معرفی کنیم.

بهنام جو ایجاد اینگونه مراکز را در راستای تحول بخش گردشگری استان برشمرد و یادآور شد: در این خصوص ۲۴ سایت و منطقه گردشگری نیز در استان تعریف شده که می تواند در توسعه گردشگری و تحول منطقه تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه درآمد در اردبیل عنوان کرد: سرانه درآمد در این استان پایین تر از میانگین کشوری است، لذا باید به استفاده از فرصت ها و ظرفیت های موجود در استان سطح درآمد را افزایش داد که حوزه گردشگری یکی از این ظرفیت ها است.