جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری - خبر

 

 

ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در کشور مبنای کار قرار دارد.

ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صادق عابدین در بازدید از پروژه احداث مجتمع ICT اردبیل گفت: یکی از مهم‌ترین رویکردهایی که مد نظر ما است توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است که در این زمینه تاکنون اقدامات مناسبی انجام یافته است و تلاش بر این است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.
 
وی با اشاره به این که اشتغال مهم‌ترین اولویت برای ما است افزود: معضل بیکاری یکی از مواردی است که در جامعه مشکلات زیاد را به همراه دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد که به همین منظور انتظار داریم مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مربوطه با در نظر گرفتن استعداد و مهارت‌های لازم نیروهای جوان و کاری را به کار بگیرند.
 
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت پروژه مجتمع  ICT اردبیل گفت: خوشبختانه در حال حاضر این پروژه با شرایط مطلوبی به پیش می‌رود که انتظار می‌رود در آینده‌ بتوانیم با بهره‌برداری از این پروژه مهم و اساسی راه‌های رسیدن به توسعه و پیشرفت را با استفاده از تکنولوژی و مهارت‌های لازم به همراه بهره‌گیری از نیروهای نخبه و بااستعداد فراهم کنیم و بر رفع معضل بیکاری اقدام مناسبی انجام دهیم.
 
عابدین تصریح کرد: به منظور رفع مشکلات در این زمینه مراحل اجرا و پیشرفت پروژه با حضور پیمانکار و مشاوران اجرایی، مراحل پیشرفت پروژه و موانع احتمالی مورد بررسی قرار گرفته و تلاش می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک با استفاده از راهکارهای اساسی و لازم در این زمینه مشکلات موجود را برطرف کنیم.
 
وی اظهار کرد: این پروژه در استان یک ضرورت مهم و اساسی محسوب می‌شود چرا که در استان افراد بااستعدادی داریم که برای استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آنان نیازمند استفاده از زیرساخت‌ها و بسترهای مناسبی هستیم که این پروژه این بستر را در استان فراهم می‌کند.