جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد اشتغال برای 80 نفر با افتتاح پروژه های بهزیستی در اردبیل - خبر

 

 

ایجاد اشتغال برای 80 نفر با افتتاح پروژه های بهزیستی در اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از ایجاد اشتغال برای 80 نفر به طور مستقیم با افتتاح پروژه های بهزیستی در استان اردبیل خبر داد.

ایجاد اشتغال برای 80 نفر با افتتاح پروژه های بهزیستی در اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد ستاری افزود: همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر 55 پروژه بهزیستی با اعتبار بیش از 9 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که با افتتاح این پروژه‌ها برای 80 نفر به طور مستقیم در سطح استان اردبیل اشتغال ایجاد می‌شود.
 
وی تصریح کرد: پروژه‌هایی که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد شامل 32 واحد مسکونی در استان، 16 واحد مهد کودک شهری و روستایی، 2 واحد مرکز مشاوره تخصصی، 2 پایگاه سلامت اجتماعی، 2 مجتمع خدمات بهزیستی و یک ساختمان بهبودی میان‌مدت خواهد بود که امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بتوانیم به اهداف پیش‌بینی شده در استان دست یابیم.
 
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امسال 48 واحد مسکونی برای جامعه هدف بهزیستی استان واگذار شده و در رابطه با ایجاد اشتغال نیز برای امسال جامعه هدف اشتغال 632 نفر برای بهزیستی استان اردبیل بوده که در 10 ماه نخست امسال برای 600 نفر اشتغال ایجاد شده و امیدواریم تا پایان سال نیز برای 32 نفر باقیمانده نیز اشتغال ایجاد شود.
 
ستاری با بیان اینکه طرح غربالگری اتیسم در استان اردبیل برای کودکان 3 تا 5 سال شروع شده است، افزود: طرح غربالگری اتیسم به صورت کشوری اجرا می‌شود و در استان اردبیل نیز بین کودکان 3 تا 5 سال برای شناسایی، تشخیص و درمان بیماران اتیسم در حال اجراست که امیدواریم با اجرای این طرح از شیوع بیماری اتیسم در بین کودکان 3 تا 5 سال استان جلوگیری کنیم.
 
وی بیان کرد: مشارکتهای نقدی در 9 ماهه نخست امسال حدود 5 میلیارد تومان بوده است که شامل کمکهای نقدی و غیرنقدی می‌شود که در این راستا نیز برای بهبود فعالیت جامعه هدف سازمان بهزیستی استان اردبیل 175 گروه خودیار و 20 تعاونی همیار زنان سرپرست خانوار که بیش از 2 هزار نفر عضو دارد راه‌اندازی شده و فعالیت می‌کنند.
 
ستاری گفت: تامین بخشی از شهریه مدارس کودکان متعلق به 3 دهک پایین خانوار تحت پوشش بهزیستی استان در دستور کار قرار گرفته و امسال 117 میلیون تومان به 688 نفر در سطح استان اردبیل برای تامین شهریه کمک شده است و در مناطق روستایی نیز یک وعده غذای گرم در مدارس و مهدهای کودک توزیع می‌شود.
 
وی افزود: در حال حاضر 46 واحد مهد کودک شهری و روستایی در سطح استان در حال احداث است که 80 درصد این واحدها در روستاهای استان راه‌اندازی می‌شوند تا بتوانیم به اهداف تعیین‌شده برای ساماندهی کودکان روستایی و اجرای طرحهای پیشگیری از بیماری در این زمینه اهتمام داشته باشیم.