رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

ایجاد۲۰هزار فرصت شغلی در اردبیل با جدیت دنبال می شود - خبر

 

 

ایجاد۲۰هزار فرصت شغلی در اردبیل با جدیت دنبال می شود

استاندار اردبیل گفت: ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در سال یک برنامه عملیاتی است که با جدیت دنبال می شود.

ایجاد۲۰هزار فرصت شغلی در اردبیل با جدیت دنبال می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل اظهار داشت: سالانه بیش از ۷ هزار۵۰۰ نفر به جویندگان کار در استان اضافه شده و برای بهبود وضع باید فرصت های شغلی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سه مرجع در ثبت سامانه اشتغال دخالت دارند افزود: فرمانداران، مدیران کل ادارات و ستاد اشتغال استانداری با دقت و حساسیت تعداد مشاغل ایجاد شده را پایش و رصد می کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد:ملاک ما برای شاغل شدن هر فرد، برخورداری از حداقل یک میلیون تومان درآمد است و تاکنون ۱۱هزار فرصت شغلی پایدار به صورت قطعی با ثبت کدملی محقق شده و تا پایان سال۹هزار نفر نیز به این تعداد افزوده می شود.

بهنام جو با بیان اینکه دولت تنها ایجاد کننده فرصت های شغلی نیست افزود:دولت علاوه بر ایجاد زیرساخت ها با تسهیل در صدور مجوزها و اعطای تسهیلات و حمایت های اداری و کاهش بروکراسی اداری را برعهده دارد و بخش خصوصی با سرمایه گذاری های لازم اشتغال مدنظر را ایجاد می کند.

وی در رابطه با راه اندازی فرصت های شغلی جدید گفت: در کنار ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی جدید، برنامه های تثبیت اشتغال واحدهای قبلی و احیاء واحدهای راکد به طور دقیق در دستور کار است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: ستاد تسهیل استان هر هفته از واحدهای دارای مشکل بازدید کرده و نسبت به موانع و مشکلات موجود راهکارهای مناسب ارایه می دهد.

بهنام جو ادامه داد:مشکل پیش آمده برای کارخانه آرتاویل تایر به علت عدم واگذاری مواد اولیه از طرف کشور خارجی موقتی بود با پیگیری و جلسه با وزیر صنعت،معدن، تجارت این مشکل مرتفع شد.

وی اضافه کرد: کارخانه آرتاویل تایر یک واحد صنعتی مادر است و در ماه های آتی خط جدید خود را با ۴۰۰فرصت شغلی جدید راه اندازی می کند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ۱۱۰ واحد تولیدی بخش کشاورزی استان به مدار تولید وارد شده افزود: این واحدهای تولیدی در سال های قبل بنا به دلایلی راکد بوده اند و واحدهای صنعتی متعددی هم اخیرا فعال شده که کارخانه های تولید لبنیات و میوه خشک از جمله این واحدها بوده است.

بهنام جو گفت:هفته پیش با رییس کمیته امداد حضرت امام(ره) تفاهم نامه ای امضاء کرده ایم که بر اساس آن مبلغ ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت جهت توانمندسازی خانواده های تحت پوشش این نهاد اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه شاهد ایجاد اشتغال پایدار و مولد برای تعداد زیادی از این افراد خواهیم بود گفت: همچنین ۲هزار واحد مسکن برای این تعداد خانواده ها با مشارکت کمیته امداد و استانداری احداث می شود.