رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اگر تشکلی فعالیت سیاسی کند، مجوزش را لغو می کنیم - خبر

 

 

اگر تشکلی فعالیت سیاسی کند، مجوزش را لغو می کنیم

نشست هم اندیشی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اردبیل برگزار شد.

اگر تشکلی فعالیت سیاسی کند، مجوزش را لغو می کنیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدمهدی تندگویان در نشست با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اردبیل گفت: اگر احساس بکنم تشکلی با هدف سیاسی کار می کند قطعا جلوی آن را خواهم گرفت، تشکل های ما در حوزه جوانان باید با احزاب فرق کنند و تمام تمرکز بنده بر این است که تشکل ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند.
وی سیاست گذاری در موضوع جوانان را در کشور دچار سردرگمی دانست، و با بیان اینکه هنوز هم تکلیف حوزه جوانان مشخص نیست، که سازمان خواهد شد یا نه، افزود: سعی من تاکنون بر این بوده که بتوانیم سیاست های کلی را اصلاح کنیم که یکی از کارهایی که در این مدت انجام دادیم راه اندازی دوباره کمیسیون های ذیل ستاد ملی است که وظیفه سیاست گذاری در حوزه جوانان را عهده دار است، تاکید هم داریم در این کمیسیون نمایندگان خود جوانان نیز حضور داشته باشند.
تندگویان گفت: در موضوع صندوق کارآفرینی امید باید بگویم که ما اعتبارات را در صندوق تزریق و دستور العملش را هم صادر کردیم ولی بحث ضمانت نامه دست ما نیست مربوط به بانک های عامل می شود.
معاون ساماندهی امور جوانان ادامه داد: کار دیگری که در حال انجامش هستیم این است که نحوه طرح نویسی برای اخذم وام از صندوق امید را به سمن ها آموزش می دهیم، این اعتبارات تا سقف ١٠٠میلیون تومان و بازپرداخت آن ٤ درصد است و تنفسی هم که برای آن گرفتیم ٦ ماه است.
وی گفت: ما تسهیلات را در اختیار سمن ها قرار می دهیم ولی توصیه ام این است که تشکل ها بانک محور نشوند، پایه و اساس تشکل های مردم نهاد باید تکیه بر خودشان باشد و هرجا به مشکل خوردند از دولت کمک بگیرند نه اینکه از ابتدا با امید به دولت تشکل را راه اندازی کنند.
تندگویان در خصوص شناسه های سمن ها گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم موضوع شناسه های تشکل را در وزارت کشور حل کنیم.
معاون ساماندهی امور جوانان گفت: در حوزه طرح های ملی، طرح گردشگری را در تبریز و طرح استارتاپ ها را در زنجان و طرح های کارآفرینی را در گیلان در حال پیگیری هستیم، طرح های ملی را مابعد از تایید به خود استان برمی گردانیم تا با اعتبار خود استان انجام شود.