رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

اکیپ‌های قضایی اردبیل در برخورد با جرائم انتخاباتی قاطعیت داشته باشند - خبر

 

 

اکیپ‌های قضایی اردبیل در برخورد با جرائم انتخاباتی قاطعیت داشته باشند

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: اکیپ‌های قضایی استان اردبیل در برخورد با جرائم انتخاباتی قاطعیت داشته باشند.

اکیپ‌های قضایی اردبیل در برخورد با جرائم انتخاباتی قاطعیت داشته باشند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جلسه هماهنگی اکیپ‌های قضایی نظارت بر حوزه تبلیغات انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر اردبیل به منظور بررسی نحوه تعامل و همکاری با مجریان انتخاباتی گفت: اکیپ‌های قضایی باید با صبر و شکیبایی در مسایل حاشیه‌ای و قاطعیت در برخورد با جرایم داشته باشند.
 
او با اشاره به وظایف و تکالیف اکیپ‌های قضایی نظارت بر انتخابات گفت: عمده‌ترین هدف صیانت از آرای مردم، پیشگیری از تخلف، تامین امنیت و آرامش مردم و برخورد با مجرمان و متخلفان در حوزه انتخابات است.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه بر لزوم ارتباط هماهنگی کامل این اکیپ‌ها با دادستان مرکز استان و دادگستری برای مدیریت و پیشبرد هرچه بهتر امور تاکید کرد.
 
عتباتی با تاکید بر اینکه ضابطین دستگاه قضایی موظف به برخورد با جرایم مشهود هستند گفت: مجریان و ناظران انتخاباتی باید به وظایف ذاتی خود عمل کنند لذا مهمترین وظایفی که اکیپ‌های نظارتی و قضایی دارند، یادآوری مسئولیت‌های ذاتی دستگاه ها، مجریان و ناظران انتخاباتی به آن‌ها می‌باشد.
 
او در ادامه بر لزوم نظارت بر محیط‌های پیرامونی حوزه‌های رای‌گیری تأکید کرد و گفت: باید اطلاعات و اشرافیت کامل در حاشیه و پیرامون حوزه‌های رأی گیری به منظور رصد تحرکات که احتمالاً صحت و سلامت انتخابات را تهدید می‌کند صورت گیرد.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به رویکرد دستگاه قضایی استان در مطالبه گری از دستگاه‌ها و نهاد‌های برگزاری انتخابات گفت: اجرای اکیپ‌های نظارت قضایی باید در راس نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات باشند و از مجریان برگزاری انتخابات در خصوص فراهم آوردن زمینه برگزاری سالم انتخابات باید مطالبه‌گری داشته باشند.