جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اکران فیلم عمار در 150 نقطه اردبیل آغاز شده است - خبر

 

 

اکران فیلم عمار در 150 نقطه اردبیل آغاز شده است

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در اردبیل گفت: در 150 نقطه از استان اردبیل با استقبال خوب جوانان و نوجوانان اکران فیلم‌های منتخب جشنواره عمار در حال انجام است.

اکران فیلم عمار در 150 نقطه اردبیل آغاز شده است

موسی‌الرضا محسن‌زاده پیش از ظهر امروز در جریان اکران فیلم‌های جشنواره در شهرهای مختلف استان اردبیل اظهار کرد: این جشنواره که به صورت سراسری از ایام گرامیداشت 9 دی در اردبیل آغاز شده است و تا دهه فجر ادامه دارد، در بخش‌های مختلف آثار منتخب به نمایش گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: در بیش از 150 نقطه از استان اردبیل فیلم‌های منتخب جشنواره عمار به نمایش درمی‌آید که این مکان‌ها شامل مساجد، کانون‌های فرهنگی و هنری، مدارس، دانشگاه‌ها و همچنین فضاهای عمومی شکل گرفته در قسمت‌های مختلف مجموعه‌های فرهنگی، هنری و تبلیغی است که به شکل گسترده انجام می‌شود.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در اردبیل یادآور شد: از استان اردبیل آثار خوبی تولید و روانه مرحله نهایی این جشنواره شده است و در مراسم اختتامیه که اواخر بهمن‌ماه برگزار خواهیم کرد از تولیدکنندگان این آثار فاخر به همراه دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تجلیل می‌کنیم.

محسن‌زاده اضافه کرد: این جشنواره هر چقدر رو به جلو حرکت می‌کند وسعت بیشتری پیدا کرده و همه سعی می‌کنند در قالب آن بهترین آثاری را که امکان پخش و اکران آنها در سالن‌های سینما و صدا و سیما وجود ندارد در بخش‌های مختلف مستند، انیمیشن و همچنین داستان کوتاه در معرض دید قرار دهند.

وی غنا و محتوای آثار تولید شده را با توجه به محوریت گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج آن ضروری اعلام کرد و گفت: در بخش مستند تاریخ معاصر ایران مستند جنگ نرم، نقد درون گفتمانی، بیداری اسلامی و جهانی، حرکت‌های خودجوش مردمی، اقتصاد مقاومتی، بین‌المللی، بخش داستانی کوتاه، نیمه‌بلند و بلند آثاری را در بیش از 25 بسته فراهم شده تدارک دیدیم تا مخاطبان بتوانند از آنها استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دبیر اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در اردبیل در پایان سخنان خود این جشنواره را فرصتی مناسب برای پخش آثار گرانقدر تولید شده در موضوع و محوریت انقلاب اسلامی و ارزش‌های معنوی دانست که امکان تقویت روزافزون آن بیش از هر زمان دیگر مطرح است.