جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

اکران فیلم‌های جشنواره عمار در اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

اکران فیلم‌های جشنواره عمار در اردبیل آغاز شد

اکران فیلم‌های برگزیده پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار همزمان با گرامیداشت 9 دی در اردبیل آغاز شد.

اکران فیلم‌های جشنواره عمار در اردبیل آغاز شد

در مراسم آغازین این جشنواره که پیش از ظهر امروز برگزار شد، دبیر استانی جشنواره فیلم عمار در اردبیل اظهار کرد: برای پنجمین بار در کشور و دومین سال متوالی در استان اردبیل شاهد برگزاری این جشنواره با نمایش فیلم‌های متعدد تولیدی هستیم که در 130 نقطه استان اردبیل تا پایان دی ماه اکران می‌شوند.

موسی‌الرضا محسن‌نژاد ادامه داد: این فیلم‌ها در مساجد، پایگاه‌ها، هیئت‌های مذهبی و مکان‌های عمومی که بیش از 5 نفر تجمع داشته باشد در قالب‌های مختلف به نمایش درمی‌آید.

وی محتوای فیلم‌های در حال اکران در این جشنواره را مرتبط با فتنه 88 اقتصاد مقاومتی گفتمان انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی توصیف کرد و گفت: فیلم‌ها در 11 بسته متنوع شامل فیلم مستند، داستانی، کوتاه و انیمیشن اکران می‌شود.

دبیر استانی جشنواره فیلم عمار در اردبیل عنوان کرد: با آغاز اکران فیلم‌ها در قالب این جشنواره از امروز تا پایان دی ماه با استقرار اکیپ‌ها در مناطق مختلف به ویژه مصلای اردبیل سعی خواهیم کرد تا مخاطبان را بیشتر با ابعاد این جشنواره و فیلم‌های تولیدی آشنا کنیم.

محسن‌نژاد افزود: جشنواره مردمی فیلم عمار قرار است بعد از امتحانات در مراکز دانشگاهی و مدارس در مدت 10 روز اکران شود که امیدواریم نسل آینده نیز با غنا و محتوای تولید و پخش این آثار بیشتر آشنا شوند.

وی گفت: برای اولین بار داوری این جشنواره در خود استان انجام می‌شود و از این استان بیش از 10 اثر از فیلمسازان به مرحله نهایی جشنواره راه یافته که نشان از علاقه‌مندی و بها دادن فیلمسازان به تولید آثار به محتوای مردمی است.

دبیر استانی جشنواره فیلم عمار در اردبیل بیان کرد: نسبت به سال‌های گذشته تولید آثار جوانان در این عرصه افزایش یافته هر چند که ما هیچ همراهی را از سوی مسئولان امر به ویژه فرهنگ و ارشاد در برگزاری این جشنواره شاهد نیستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محسن‌نژاد در پایان سخنان خود افزود: جشنواره عمار با چهار سال تجربه در اکران مردمی فیلم‌ها برای پنجمین دوره از کسانی که علاقه‌مندان به اکران همزمان جشنواره در محیط خود هستند دعوت می‌کند تا در بخش اکران جشنواره ثبت‌نام کنند.