جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

اپلیکیشن حقوق شهروندی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

اپلیکیشن حقوق شهروندی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت: تا چند ماه آینده اپلیکیشن منشور حقوق شهروندی با همکاری سازمان مردم‌نهاد و استانداری در اردبیل راه اندازی می‌شود.

اپلیکیشن حقوق شهروندی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

شفیع شفیعی اظهار کرد: تا چند ماه آینده با همکاری سازمان مردم‌نهاد و استانداری اپلیکیشن منشور حقوق شهروندی در اردبیل راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: حقوق شهروندی در آئین‌نامه‌ای که از سوی وزارت کشور به‌تمامی استان‌ها ارسال‌شده به دو بخش صیانت شهروندی و حریم امنیت عمومی تقسیم می‌شود که چندین سال است در ادارات اجرا می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تصریح کرد: دفتر امور اجتماعی استانداری به‌عنوان دبیر صیانت از حقوق شهروندی در استان وظیفه ارزیابی دستگاه‌های اجرایی را دارد که هر سال با بخشنامه تدوین‌شده نظارت و نحوه عملکرد اداره استان اردبیل بازرسی می‌شود.

وی اضافه کرد: هرساله هر دستگاه‌ اجرایی که در ارزیابی عملکرد مناسبی در بخش حقوق شهروندی در ادارات خود داشته باشند مورد تجلیل قرار می‌گیرند تا باعث افزایش انگیزه سازمان‌های دولتی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، شفیعی بیان کرد: در حوزه حقوق شهروندی اساسی‌ترین هدف ما ارائه خدمات مناسب برای شهروندان در دستگاه‌های اجرایی است و در این خصوص تا کنون هشت جلسه تخصصی با حضور استاندار وقت، اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان و جامعه شناسان برگزار شده است.