حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

ائل ناغیللاری - نمایش محتوای صدا

 

 

ائل ناغیللاری

Loading the player...

ائل ناغیللاری عنوان برنامه ای است که چهارشنبه ها ساعت 9:30 و تکرار آن در همان روز ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز اردبیل تولیدو پخش می شود.

معرفی و روایت داستانها و افسانه های محلی موضوع برنامه ائل ناغیللاری را تشکیل می دهد. در این برنامه از زبان پدر بزرگها، مادر بزرگها و عاشیق ها، قصه ها و افسانه های قدیمی که سینه به سینه از نسل های گذشته به ما ارث رسیده اند، نقل می شود.

همچنین در هر برنامه یکی از داستانها و افسانه های شیرین محلی از منابع مکتوب انتخاب و توسط مجری روایت می شود، ضمن اینکه خود کتاب و نویسنده آن نیز به شنوندگان معرفی می شود.

همچنین در برنامه ائل ناغیللاری یک راوی از شهرستانهای مختلف انتخاب می شود که خود راوی چند قصه و افسانه باشد و  با این برنامه همکاری می کند که هر راوی با شناسایی افرادی که قصه ها و افسانه های شیرینی در سینه دارند، آنها را به دقت به خاطر سپرده و با رعایت امانتداری و با ذکر نام راوی اصلی، یک به یک از رادیو اردبیل نقل می شود.

گزارشگر برنامه با حضور در روستاها و شهرستانهای اطراف استان داستانها و حکایه ها را از زبان راویان ضبط کرده و در برنامه پخش می شود.

هدف از پخش این برنامه انتقال این آداب و رسوم از نسل های گذشته به نسل امروزی است.

پخش گزارش، موسیقی محلی و غیره ... از آیتم های دیگر این برنامه می باشد.

تاریخ تولید: 94/02/02

تهيه كننده: حسن کامرانی مقدم

نویسنده و مجری: فریده محمدی فرد

دستیار تهیه: قاسم لطفی

صدابردار: رسول مهاجر، قاسم لطفی، بهرادمرادپور