جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اولین وبینار بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار ‌شد - خبر

 

 

اولین وبینار بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار ‌شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری اولین وبینار بین‎المللی این دانشگاه با حضور متخصصان و محققان سه دانشگاه اروپایی و ۱۰ دانشگاه داخل کشور خبر داد.

اولین وبینار بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار ‌شد
دکتر ابوالفضل بضاعت‌پور روز شنبه بیان‌کرد: در این وبینار که هفته گذشته برگزار شد،  ۵۰ محقق از از دانشگاه "بس انگلستان، اولدنبورگ آلمان و لیمریک ایرلند" و همچنین ۱۰ دانشگاه صنعتی شریف، شهید بهشتی، تبریز، اصفهان، الزهرا، شهید مدنی، پیام نور، خوارزمی، زنجان و محقق اردبیلی شرکت داشتند.
 
وی افزود: سخنران اصلی این برنامه پروفسور فرانک مارکن استاد شیمی دانشگاه بس انگلستان بود که توسط دکتر ماندانا امیری عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه محقق اردبیلی دعوت شده بود و در خصوص "electroanalytical chemistry in nanogaps" سخنرانی کرد.
 
بضاعت‌پور اضافه‌کرد: مراحل ثبت‌نام، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و برگزاری این وبینار به صورت مجازی انجام گرفته بود و تجربه موفقی را برای برگزاری سایر برنامه‌ها و همایش‌های مجازی دانشگاه برای حوزه پژوهش و فناوری به ارمغان آورد.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی محدودیت ایجاد شده برای برگزاری حضوری همایش و کنفرانس‌ها در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا را فرصتی بسیار مغتنم برای حوزه پژوهش و فناوری برشمرد و گفت: با برنامه‌ریزی و تامین زیرساخت‌های اختصاصی جهت برگزاری همایش‌ها توسط حوزه پژوهش و فناوری، تمامی همای‌ های مصوب امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد.
 
دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.