جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افتتاح شد - خبر

 

 

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افتتاح شد

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افتتاح شد.

اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افتتاح شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسین اربابی، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی گفت: سازمان‌های مردم نهاد یکی از بازوان اصلی دولت در برگزاری برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و برنامه‌های عام المنفعه بحساب می‌آیند و باید در کنار دولت باشند.

وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد باید عمده وظایف سازمان‌ها را انجام دهند و نقش سازمان هم در قبال این حمایت از این تشکل‌ها و سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد تشکل‌ها می‌باشد؛ و تمام سازمان‌های مردم نهاد در کنار سازمان میراث فرهنگی و همگام با سازمان باید فعالیت بکنند.

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: آموزش و توانمند سازی تشکل‌ها باید در راس اهم برنامه‌های این سازمان‌ها باشد و این توانمند سازی هم باید از طرف خود تشکل‌ها صورت بگیرد.

نادر فلاحی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل هم در این افتتاحیه تصریح کرد: ۱۹ سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که این می‌تواند به رونق گردشگری، صنایع دستی و حفظ حراست از میراث فرهنگی این استان تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: جوانگرایی و استفاده از ذهن خلاق و ایده‌های ابتکاری آنان، به ویژه ظرفیت و فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های تخصصی خود می‌توان رمز توسعه گردشگری استان در حوزه‌های مختلف باشد.

فلاحی گفت: سازمان‌های مردم نهاد به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه‌های مختلف جامعه می‌توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بستر سازی‌های فرهنگی منجر به تولید سرمایه‌های اجتماعی شوند.