جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اولین دانشکده آبدرمانی کشور با مشارکت ترکیه احداث می‌شود - خبر

 

 

اولین دانشکده آبدرمانی کشور با مشارکت ترکیه احداث می‌شود

استاندار اردبیل گفت: ارتقای بهره‌وری و استفاده بهینه از آب‌های گرم معدنی اردبیل در دستور کار قرار گرفته و نسبت به احداث اولین دانشکده آبدرمانی کشور با مشارکت اساتید ترکیه‌ای اقدام نمودیم.

اولین دانشکده آبدرمانی کشور با مشارکت ترکیه احداث می‌شود
اکبر بهنام‌جو که به مناسبت هفته دولت در برنامه زنده تلویزیونی "با مسئولان" در شبکه استانی سبلان سخن می‌گفت، اظهار کرد: در  چهار سال آینده برای احداث حداقل 30 کیلومتر راه چهاربانده در سال برنامه‌ریزی شده که در تمام محورهای استان در حال اجرا خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه سفر مقامات کشوری در ماه‌های اخیر به استان دارای دستاوردهای خوبی بوده و به صورت هفتگی تحقق توافقات و مصوبات این سفرها را پیگیری می‌کنیم، گفت: در سفر وزیر کار به استان مبلغ 30 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از منابع در اختیار وزیر و مازاد بر سهمیه استان برای 4 واحد صنعتی استان اخذ کردیم.
 
استاندار اردبیل ادامه داد: در سفر وزیر نیرو برای تامین آب شرب مطمئن و پایدار برای مناطق روستائی و عشایری استان توافق کردیم و مقرر شد یک سوم اعتبارات مورد نیاز توسط استان و دو سوم توسط وزیر نیرو تقبل شود. طبق توافق با وزیر نیرو کسری منابع آب کشاورزی و همچنین آب مورد نیاز صنعت استان بررسی شد و ظرف هفته آینده در جلسه‌ای در دفتر وزیر محترم به توافق نهایی خواهیم رسید.
 
بهنام‌جو با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اظهار داشت:  در این سفر هم با توجه به ظرفیت بسیار بالای گردشگری استان، مقرر شد استان اردبیل به عنوان پایلوت گردشگری کشور انتخاب شود.
 
وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه به صورت قطعی برای ایجاد 20 هزار فرصت شغلی مصمم هستیم و پایش اطلاعات و آمارهای دقیق نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌ها در استان افزایش پیدا کرده است، گفت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه پیش آمده، با تدبیر و تغییر استراتژی‌های جدید در برنامه تولید و اشتغال استان در سرمایه گذاری‌ها شاهد افزایش چشمگیر هستیم.
 
استاندار اردبیل در ادامه گفتگوی تلویزیونی ادامه داد: در 5 ماه اول سال قبل فقط 7 قرارداد واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی استان داشتیم که امسال در مدت مشابه 23 مورد واگذاری محقق شده است که نشان از سه برابر شدن تقاضا برای سرمایه گذاری در این شهرک‌ها دارد.
 
وی اظهار داشت: همکاری و همدلی موجود بین همه مسئولان استان از مقام عالی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و نمایندگان محترم مردم در مجلس و دستگاه قضایی و نیروهای نظامی و امنیتی موجب ایجاد فضای مناسبی برای سرمایه گذاری شده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، بهنام‌جو با بیان اینکه در واگذاری زمین برای سرمایه گذاران پروسه‌های اداری را بسیار کوتاه کردیم اضافه کرد:  با ایجاد پنجره‌های واحد سرمایه گذاری و اشتغال نهایت همکاری و همراهی را در اعطای تسهیلات و کمک به کارآفرینان و سرمایه گذاران داریم. اگر در ایجاد اشتغال در بخش‌های صنعتی با مشکلات واردات ماشین آلات مواجه شویم به سمت تقویت بیشتر بخش‌های کشاورزی و گردشگری که تحریم‌ها  اثر چندانی روی آن‌ها ندارند، تغییر استراتژی خواهیم داد.