جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

اولین خانه ایرانی در استان اردبیل راه اندازی می‌شود - خبر

 

 

اولین خانه ایرانی در استان اردبیل راه اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با مشارکت بخش خصوصی اولین خانه ایرانی در اردبیل راه اندازی می‌شود.

اولین خانه ایرانی در استان اردبیل راه اندازی می‌شود

نادر فلاحی، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در دیدار با پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: اولین خانه ایرانی با مشارکت بخش خصوصی و حمایت معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی در استان اردبیل ایجاد می شود.

او افزود: خانه ایرانی شامل خانه‌های تاریخی است که به شکل کامل با صنایع‌دستی و محصولات ایرانی آراسته شده است و خاطره زندگی اصیل ایرانی را در گردشگران تداعی می‌کند که خانه ابراهیمی اردبیل دارای چنین مولفه‌هایی است.

 مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: بر این اساس اولین خانه ایرانی استان در خانه تاریخی ابراهیمی با حمایت‌های اداره کل و مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی خواهد شد.

 فلاحی توسعه و ترویج این نوع اقامتگاه‌ها در قالب بوتیک، هتل و اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی را از برنامه‌های این اداره‌کل برشمرد و بیان کرد: با حمایت‌های لازم از بخش خصوصی این نوع اقامتگاه‌ها را در استان توسعه و ترویج خواهیم داد.

او افزود: توسعه خانه‌های ایرانی به دلیل اینکه تمام لوازم استفاده شده در آن ایرانی بوده موجب رونق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در کشور شده و الگویی برای تمام خانه‌های ایرانی خواهد بود و در کنار آن زمینه برای احیای فرهنگ اصیل ایرانی را فراهم خواهد آورد.