جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اولین جشنواره کالاهای فرهنگی در استان اردبیل برگزار می شود - خبر

 

 

اولین جشنواره کالاهای فرهنگی در استان اردبیل برگزار می شود

با هدف فرهنگ سازی ،تولید و مصرف کالاهای بومی، اولین جشنواره کالاهای فرهنگی در استان اردبیل برگزار می شود.

اولین جشنواره کالاهای فرهنگی در استان اردبیل برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره کالا‌های فرهنگی استان اردبیل گفت: برخی کالا‌ها و محصولات در گذشته با نام ایران شناخته می‌شدند، اما به تدریج به سایر کشور‌ها راه یافتند، جای خود را باز کردند و امروزه همان کشور‌ها به رقیب تبدیل شدند که از جمله می‌توان به فرش و گلیم اشاره داشت.
 
عبدالله بحرالعلومی افزود: با این وجود در برخی عرصه‌های فرهنگی به شدت متاثر شدیم که از جمله آن‌ها فیلم، سریال‌های تلویزیونی، کارتون، ادبیات کودک و نوجوان یا نرم‌افزارهاست که با استفاده از نماد‌های خاص از سال‌ها پیش از سوی غرب به کشور راه یافت و در نتیجه بر سبک زندگی، پوشش، گفتار و بسیاری از رفتار‌های فردی و اجتماعی تاثیر گذاشت.
 
وی با اشاره به پیشینه ژرفای نفوذ فرهنگی و علمی ایران در جهان، تصریح کرد: بسیاری از محصولات خارجی جای تولیدات بومی را به تدریج گرفت و اگرچه پس از انقلاب اسلامی دقت و توجه خاصی به این موضوع شد، اما در مجموع عملکرد ضعیفی در برابر این فعالیت‌ها داشتیم و شرایط قانع‌کننده نیست.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به ظرفیت‌های گوناگون مغفول این استان اشاره کرد و گفت: بر این اساس جشنواره کالا‌های فرهنگی استان اردبیل همزمان با ششمین دوره جایزه فیروزه در ۱۶ استان کشور، برگزار خواهد شد.