رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اوقات فراغت فرصتی برای پیشرفت فردی و اجتماعی - خبر

 

 

اوقات فراغت فرصتی برای پیشرفت فردی و اجتماعی

تابستان نزدیک است و بار دیگر نحوه پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان ، به دغدغه ای برای خانواده تبدیل شده است. نگاه روز امروز به این موضوع پرداخته است.

 

اوقات فراغت فرصتی برای پیشرفت فردی و اجتماعی اوقات فراغت فرصتی برای پیشرفت فردی و اجتماعی اوقات فراغت فرصتی برای پیشرفت فردی و اجتماعی اوقات فراغت فرصتی برای پیشرفت فردی و اجتماعی

 

اوقات فراغت بخش مهمی از زندگی افراد را تشکیل می دهد. اوقات فراغت به معنی بیکاری و صرف بیهوده وقت نیست بلکه برعکس ، زمانی است که انسان می تواند با برنامه ریزی درست بهترین استفاده را از آن ببرد و در کنار وقت گذاشتن برای تفریح ، یادگیری را نیز فراموش نکند.

از آنجا که فرصت عمر بزرگترین سرمایه هر انسان است ، بهره گیری مناسب از اوقات فراغت در رشد ، پیشرفت و سلامت فردی و اجتماعی انسانها بسیار تعیین کننده است.

در دنیای امروز برنامه ریزی درست و اصولی انسانها برای اوقات فراغتشان تا به آنجا اهمیت دارد که این موضوع به یکی از  شاخص های سنجش توسعه یافتگی جوامع تبدیل شده است. به عبارت دیگر انسانهای آگاه و موفق کسانی هستند که از اوقات فراغت خود استفاده مطلوبی را به عمل آورده اند و جامعه موفق جامعه ای است شهروندانش از امکانات لازم برای استفاده بهینه از اوقات فراغت خود برخوردار باشند.

وقت گذاشتن برای خانواده ، صله رحم، مطالعه، یادگیری حرفه های مورد علاقه و مهارت های مورد نیاز ، خودسازی، یادگیری مفاهیم قرآنی و فعالیت های مذهبی ، حضور در اردوهای جهادی ، مشارکت در فعالیت های عام المنفعه  ، پرداختن به تفریحات سالم و ورزش اصولی می تواند بهترین راه استفاده از اوقات فراغت باشد.

استفاده مطلوب و بهینه از اوقات فراغت در تمامی سنین باید مورد توجه قرار گیرد اما به سبب اینکه دوره نوجوانی و جوانی در رشد شخصیتی انسان بسیار مهم است ، پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در طول تعطیلات تابستانی باید مورد توجه ویژه والدین و مسئولان قرار بگیرد.

امسال بیش از 220 هزار دانش آموز در سطح استان اردبیل وارد تعطیلات تابستانی می شوند که از دستگاههای فرهنگی انتظار می رود حداکثر تلاش خود را برای غنی سازی اوقات فراغت این آینده سازان ایران اسلامی به کار بگیرند. 

 منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل