رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اهمیت فرهنگ حجاب و عفاف - خبر

 

 

اهمیت فرهنگ حجاب و عفاف

رعایت عفاف و حجاب يكي از مهمترين مفاهيم ديني به شمار می رود.نگاه روز امروز به این موضوع پرداخته است.

 

اهمیت فرهنگ حجاب و عفاف اهمیت فرهنگ حجاب و عفاف اهمیت فرهنگ حجاب و عفاف اهمیت فرهنگ حجاب و عفاف

 

از دیدگاه اسلام رعایت عفاف و حجاب مانع گمراهی انسان و حافظ حرمت اوست . اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره های قرآن کریم از رعایت حجاب به عنوان یک ضرورت یاد می کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری های جسمی و روانی می داند. از نظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد بلکه نوعی پرده است که در روابط میان زن و مرد وجود دارد.

در واقع حجاب فقط در پوشش بدن خلاصه نمی شود بلکه شامل حجاب و پوشش در نگاه ، گفتار و رفتار است.

لبته در رابطه با رعایت حجاب و عفاف ، زنان وظیفه خطیرتری بر عهده دارند. هدف اسلام از حجاب آن است که زن مسلمان با فراغت کامل بتواند وظایف و رسالت اساسی خویش را در نظام خانواده و اجتماع انجام دهد.

علي رغم تبليغات نادرست غربی ها در خصوص دست و پا گير بودن حجاب و مهجور ماندن زنان با حجاب در جامعه ، امروزه شاهد حضور گسترده زنان با حجاب ایرانی در صحنه هاي مختلف سياسي، فرهنگي،اجتماعي و اقتصادي هستيم و قاطبه مردم مسلمان ایران و به ویژه اهالی مومن استان اردبیل همواره آگاهی و حساسیت بالایی برای حفظ فرهنگ حجاب از خود نشان داده اند.

با این حال مردم و به ویژه نهادهای فرهنگی استان نباید رسالت مهم خود برای ترویج هر چه بهتر فرهنگ حجاب در جامعه را از یاد ببرند. تجربه نشان داده است که در این رابطه فرهنگسازی و آگاهی دهی به جوانان ، معرفی الگوهای موفق از زنان باحجاب  و خدمترسانی و احترام مضاعف جامعه به آنان می تواند بهترین مشوق و درس اخلاقی برای نوجوانان و جوانان برای حفظ و صیانت از فرهنگ حجاب در جامعه باشد.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل