رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

اهمیت غدیر خم - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

اهمیت غدیر خم

Loading the player...

ساختار : نماهنگ

موضوع : دین و دفاع مقدس

نوع تولید : تصویری

مدت : 0:04:35

سرتاسر حیات طیبه رسول ‌اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و لحظه به لحظه آن در نزد مسلمانان دارای اهمیتی بس شگرف و والاست؛ چرا که نه تنها کلام رسول‌ اکرم به نص صریح آیات قرآن، عاری از هرگونه هوا و هوس و متصل به سرچشمه وحی است، بلکه عمل و فعل آن بزرگوار نیز بر تک تک مسلمانان حجت است و صراط مستقیم را به عالمیان می‌نمایاند. اما در این میان، مقاطعی خاص از زندگی آن بزرگوار، به جهات گوناگون از اهمیتی ویژه برخوردار می‌باشد که یکی از بارزترین آنها، واقعه غدیر خم است. واقعه غدیر از ابعاد مختلف و از جهات متفاوت، دارای درخشندگی و تلألؤ خاصی در تاریخ اسلام است. کمتر مقطع تاریخی را می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم داشته باشد.

     Gaderkhom Importance

LeT throughout the life of Prophet Muhammad (PBUH PBUH & HP) and a very dramatic moment of great importance among Muslims

Not only the explicit words of the Prophet Muhammad, the Quran, free from any source connected to the air and desire, and revelation, But the noble act and act on every Muslim is proof of the direct path seems worlds.