رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

اهل سنت در کنار شیعیان در سوگ امام حسین (ع) عزاداری کردند - خبر

 

 

اهل سنت در کنار شیعیان در سوگ امام حسین (ع) عزاداری کردند

اهل سنت در کنار شیعیان در سوگ امام حسین (ع) عزاداری کردند

اهل سنت در کنار شیعیان در سوگ امام حسین (ع) عزاداری کردند

در این آیین‌های عزاداری که در یازدهم محرم و به شکل گروهی و وحدت‌آفرین در مناطق هشتجین، خورش‌رستم و حتی عنبران نمین برگزار می‌شود، برادران اهل سنت در کنار شیعیان در سوگ شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش در حالی بر سر و سینه زده و اشک ماتم می‌ریزند که بر تداوم راه عزتمندانه آن امام همام تاکید دارند.

اهالی سنی‌نشین منطقه هشتجین در خلخال و عنبران در نمین با این عزاداری‌ها و سوگواری‌های با معرفت همراه با تاکید بر مسیر عزتمندانه امام حسین (ع) اوج حب به حسین و بغض بر دشمنان اسلام را نشان داده و ثابت می‌کنند که عزاداری حسینی رسمی دیرین و حرکت بی‌بدیل در هم‌افزایی و همگرایی بیشتر است که قطعاً خروجی مشخصی را نیز دارد.

شرکت‌کنندگان در این آیین‌ها با بیان اهمیت این عزاداری‌ها و موضوع قیام امام حسین (ع) اعلام کردند که در تداوم چنین آیین‌های معنوی و سوگواری‌های با بصیرت به وجود مبانی مشترک در اصول و مفاهیم دینی افتخار می‌کنند.

یکی از روحانیان و بزرگان اهل تسنن هشتجین اعلام کرد: اگر فلسفه قیام امام حسین (ع) را مرور کنیم به خوبی در می‌یابیم که آن حضرت نه تنها زیر بار ظلم و ستم نرفت بلکه با جهاد و شهادت خود به دنیا نشان داد در برابر هواهای نفسانی و امیال شیطانی نباید از مسیر اصلی و اهداف آرمانی عدول کرد.

حجت‌الاسلام شیخ رمضانی با بیان اینکه امروز سنی‌ها و شیعیان در کنار هم با درک عمق توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان باید در پاسداشت چنین شعائر اسلامی وحدت و همدلی خود را حفظ کنند، تصریح کرد: این جای افتخار و عزت است که ما حول یک محور واحد که همان قرآن و تکیه بر اهل بیت است، سعی می‌کنیم تا برنامه‌ریزی‌هایمان را انجام داده و دشمنان را در اهداف خود زمین‌گیر کنیم.

به گزارش‌خبرگزاری فارس از اردبیل، وی، شکستن این وحدت و همدلی را هدف اصلی دشمنان توصیف کرد و گفت: ‌در این مسیر آنچه باید مورد توجه قرار گیرد همگرایی بیشتر همراه با عزتمندی واقعی بر مدار مؤلفه‌های وحدت و همراهی بیشتر است.