سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اهدا 3 هزار و 700 تبلت به دانش آموزان کم برخوردار اردبیلی - خبر

 

 

اهدا 3 هزار و 700 تبلت به دانش آموزان کم برخوردار اردبیلی

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: سه هزار و۷۰۰ تبلت براساس تفاهم‌نامه امضا شده بین کمیته امداد و بهزیستی استان اردبیل در بین خانواده‌های نیازمند توزیع‌شده تا دانش‌آموزان از آموزش مجازی و شبکه شاد بهره‌مند شوند.

اهدا 3 هزار و 700 تبلت به دانش آموزان کم برخوردار اردبیلی

احمد ناصری با بیان این مطلب، اظهار کرد: مرکز آمار ایران ۵۰۰دستگاه تبلت به استان اردبیل اهدا کرده که از هفته آینده توزیع این تبلت‌ها آغاز می‌شود و تلاش ما بر این است تا از نهادها و مؤسسات انقلابی تبلت‌های دانش‌آموزی را تهیه و در اختیار دانش آموزان کم برخوردار قرار دهیم.

وی بابیان اینکه از طریق شبکه شاد با ۲۰۰هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان ارتباط مستمر داریم، گفت: از طریق بستر فراهم‌شده سعی می‌کنیم تا هشدارها و همچنین اطلاعیه‌های مهم بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی را به اطلاع اولیای دانش‌آموزان برسانیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل افزود: ۲۴۳روستای استان اردبیل فاقد زیرساخت‌های اینترنت است که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قول مساعد داده تا نسبت به تأمین زیرساخت‌های لازم برای تقویت اینترنت پرسرعت در این مناطق برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

ناصری به برگزاری کلاس‌های محدود برای رفع اشکال دانش‌آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی و همچنین کلاس‌های عملی هنرستان‌ها از اول بهمن‌ماه اشاره کرد و ادامه داد: ۷۵درصد دانش‌آموزان و هنرآموزان از این کلاس‌ها استقبال کرده و در کلاس‌های درس حضور پیدا کردند.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، ناصری بابیان اینکه به ازای هر دانش‌آموز 6 مترمربع فضای آموزشی در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: استاندارد این فضا 8،5 مترمربع است که استان اردبیل از این لحاظ رتبه یازدهم را دارد.