رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

انفعال داعش در برابر افکار عمومی - خبر

 

 

انفعال داعش در برابر افکار عمومی

چند وقتی است که نیروهای گروه موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام (داعش)» با تجهیزات و ادوات نظامی ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی و دلارهای نفتی برخی کشورهای مرتجع منطقه، در عراق حمام خون به راه انداخته اند و بار دیگر جنگ و ناامنی را به مردم مصیب زده عراق تحمیل کرده اند.

 

انفعال داعش در برابر افکار عمومی   انفعال داعش در برابر افکار عمومی مسلمانان انفعال داعش در برابر افکار عمومی مسلمانان انفعال داعش در برابر افکار عمومی مسلمانان   

 

عوامل متعددی در حملات اخیر تروریست های داعش به عراق وجود دارد که مهمترین آن را می توان در شکست‌های پیاپی این گروه سرکش در سوریه جستجو کرد؛ زیرا جریان تکفیری هرگز گمان نمی کرد انتخابات ریاست جمهوری در سوریه با مشارکت و استقبال عظیم مردمی مواجه شود و بشار اسد، رئیس جمهور این کشور، با رأی بالایی بار دیگر بر عرصۀ قدرت بنشیند.

در نتیجه این گروه تروریستی برای جبران سرخوردگی خود در سوریه تلاش کرد با یارگیری از تروریست های مناطق مختلف جهان و بقایای رژیم بعث عراق از مرزهای نامستحکم عراق سود برد و به بهانه تشکیل خلافت اسلامی به بقای سیاسی خود ادامه دهد.

در حالی که این روزها مردم بی دفاع غزه زیر آتش وحشیانه رژیم صهیونیستی هستند ، مسلمانان جهان از خود می پرسند چرا گروه داعش که ادعای خلافت بر جهان اسلام را دارند، در برابر  جنایات اسرائیل سکوت کرده اند؟

بنابراین دست تکفیری های سلفی داعش برای همگان رو شده است و  این تروریست های اجاره ای که مقر فرماندهی آنها در خارج از عراق است، هرگز یارای ایستادگی مقابل اراده ملت های مسلمان منطقه را نخواهد داشت.

به ویژه آنکه با حمایت مرجعیت دینی عراق از دولت و ارتش این کشور، خیل گروه های مردمی به مقابله با این گروه تروریستی برخاسته اند و رفته رفته بسیاری از مناطق تحت کنترل نیروهای داعش در حال پاکسازی توسط ارتش و نیروهای مردمی عراقی است.

اگر دولت مرکزی عراق همانند دولت بشار اسد در سوریه، به تقویت جبهۀ مردمی برای مقابله با این گروه تکفیری ادامه دهد، بدون شک شرایط برای وارد کردن ضربات سهمگین تر به گروه داعش فراهم می شود.

 منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل