سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه فناوری و نوآوری در اردبیل - خبر

 

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه فناوری و نوآوری در اردبیل

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان با دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در حوزه فناوری و نوآوری خبر داد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه فناوری و نوآوری در اردبیل
محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و با هدف رونق و جهش تولید در حوزه فناوری و نوآوری، تفاهم نامه همکاری میان شرکت شهرک‌های صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل منعقد گردید.
 
او اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه شرکت شهرک‌های صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی با هدف حمایت از سرمایه گذاری‌های دانش محور و دانش بنیان با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
 
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: یکی از موضوعات اساسی در این تفاهم نامه، ارائه خدمات مبتنی بر نوآوری و دانش محور به واحد‌های تولیدی خواهد بود که با استفاده از توانایی‌های طرفین صورت خواهد پذیرفت.
 
اهلی این همکاری‌ها را در جهت توسعه همکاری‌های علمی، تحقیقاتی، فناوری و نوآوری، آموزشی و پژوهشی برشمرد که به منظور برطرف نمودن نیاز‌های فناورانه صنایع، نیاز‌های علمی و آموزشی نیروی انسانی واحد‌های تولیدی و همچنین ایجاد کسب و کار‌های نوپا در استان انجام خواهد شد.
 
او از دیگر مفاد این تفاهم نامه را برگزاری تور‌های صنعتی، حمایت از حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، برگزاری دوره‌های آموزشی، رویداد‌های استارت آپی، کارآفرینی، فناورانه و چالش‌های فناوری با همکاری طرفین برشمرد و افزود: اجرای این برنامه‌ها از جمله برنامه‌های حمایتی شرکت شهرک‌های صنعتی از واحد‌های تولیدی بود که بر اساس این مدل از همکاری‌ها تلاش خواهد شد در مسیر افزایش دانش و توانمندی واحد‌های تولیدی گام برداریم.