رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

انعقاد تفاهم‌نامه مدیریت رودهای مرزی با ۶ کشور همسایه - خبر

 

 

انعقاد تفاهم‌نامه مدیریت رودهای مرزی با ۶ کشور همسایه

مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو گفت: تفاهم‌نامه مدیریت رودهای مرزی کشور با شش کشور همسایه منعقد شده است.

انعقاد تفاهم‌نامه مدیریت رودهای مرزی با ۶ کشور همسایه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جبار وطن فدا مدیرکل دفتررودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو، بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک به میزبانی اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران برای مهار آب‌های مرزی بر اساس تفاهم‌نامه‌های همکاری دوجانبه با کشورهای همسایه است.

وی افزود: بر همین اساس با کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان تفاهم‌نامه منعقد شده و با گروهی دیگر که تفاهم‌نامه نداریم به دنبال تدوین قراردادهای همکاری هستیم.

مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو متذکر شد: از سویی رویکرد همکاری با کشورهای همسایه برای مهار آب‌های مرزی اتخاذ شده و به عنوان مثال با کشورهای ارمنستان و آذربایجان همکاری‌های مطلوبی داریم.

وطن فدا با اشاره به برگزاری ۳۶ اجلاس سالانه کمیسیون بهره‌برداری مشترک از آب‌های ارس افزود: حق برداشت ما از ارس بر اساس قرارداد با شوروی سابق ۵۰ – ۵۰ است که حداکثر بهره‌برداری ممکن انجام می‌شود.