سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

انسداد جاده اردبیل- سرچم به حداقل می‌رسد - خبر

 

 

انسداد جاده اردبیل- سرچم به حداقل می‌رسد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: حفظ و نگهداری ۱۵ کیلومتر دیگر از جاده اردبیل به سرچم از سمت آق‌کند به طرف اردبیل به اداره کل راهداری اردبیل سپرده شد که بر این اساس، انسداد و راهبندان به واسطه بارش برف در این مسیر به حداقل می‌رسد.

انسداد جاده اردبیل- سرچم به حداقل می‌رسد

کلیم‌الله وثوقی اظهار کرد: دو جلسه مشترک با مسؤولان استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان در خصوص محور سرچم برگزار شده که در این جلسات تعامل و هماهنگی‌های اولیه در خصوص حفظ، نگهداری و بازگشایی مسیر اردبیل- سرچم صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه محور سرچم از محورهای اصلی استان آذربایجان شرقی نیست؛ لذا مشکلاتی در برف‌روبی و نگهداری مسیر وجود داشت.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: از محدوده «آق‌کند» به طرف اتوبان تبریز- زنجان مشکلی از لحاظ شرایط آب و هوایی و بارش وجود ندارد و عمده مشکلات، بسته شدن راه در فصل سرما از آق‌کند به سمت اردبیل است.

وثوقی تصریح کرد: از محدوده آق‌کند به سمت حوزه استحفاضی استان اردبیل، حدود ۲۵ کیلومتر فاصله است که ۱۵ کیلومتر آن را گردنه تشکیل می‌دهد و ۸۰ درصد راهبندان برفی در این محدوده صورت می‌گرفت.

وی تاکید کرد: با توجه به هماهنگی و تعامل برقرار شده مابین اردبیل، آذربایجان شرقی و زنجان، ۱۵ کیلومتر از مسیر مذکور به حوزه استحفاظی اداره کل راهداری اردبیل سپرده شد که با استقرار تجهیزات برف‌روبی و راهداری در این مسیر، انتظار داریم انسداد مسیر به‌دلیل بارش برف در جاده اردبیل به سرچم به حداقل برسد.