رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

اندیشه قیام حسین(ع) مقابله با انحراف از دین است - خبر

 

 

اندیشه قیام حسین(ع) مقابله با انحراف از دین است

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل اندیشه قیام حسین(ع) را مقابله با انحراف از دین توصیف کرد.

اندیشه قیام حسین(ع) مقابله با انحراف از دین است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام میثم فیاضی در اجتماع بزرگ حسینی اردبیل در روز تاسوعا اظهار داشت: محرم ماه تربیت حسینی و بهار تربیت احساس، عقلانیت و تربیت دینی است.
 
وی گفت: اگر امروز مومنان جمع شده‌اند تا عشق و ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان دهند، امام حسین (ع) دانشگاه آزادگی  را شکل داد و علت قیام خود را مقابله با ظلم و تجاوز و تعدی عنوان کرد.
 
فیاضی با بیان اینکه مکتب حسین(ع) بشریت را تعالی بخشید و هر که از آن تبعیت کرده باشد، رستگار شده است، افزود: پیامبر(ص) امام حسین(ع) را کشتی نجات معرفی می‌کند و او نه تنها کشتی نجات یارانش در کربلا بلکه کشتی نجات بشریت بود.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان تصریح کرد: حتی مورخان غربی به نقش مکتب حسین(ع) در حریت بشریت اذعان دارند و مکتب حسین(ع) توانسته آزادی بخش باشد.
 
وی با بیان اینکه مکتب عاشورا به زره ولایت‌پذیری مزین است، افزود: امروز جامعه اسلامی و عامل تشیع به دنیا اعلام کرده که اگر روزی امام حسین(ع) در دشت کربلا کمک خواست و در آن زمان برای یاری دادن به نهضت‌اش نبوده است، امروز با تمام وجود آماده لبیک به حسین(ع) است.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان  اظهار کرد: امام زمان(عج) سیمایی از حسین(ع) ارائه کرده است که او زاده پیغمبر است و چنان که راه پیامبر حقیقت و حقانیت است راه و منش حسین(ع) هم حقیقت و حقانیت است.