جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

انحراف از جاده یک دستگاه اتوبوس در سرچم 14 مصدوم برجای گذاشت - خبر

 

 

انحراف از جاده یک دستگاه اتوبوس در سرچم 14 مصدوم برجای گذاشت

در حادثه‌ای که صبح امروز در محور حادثه‌خیز اردبیل – سرچم رخ داد یک دستگاه اتوبوس در محور اردبیل - سرچم به علت عدم رعایت سرعت مجاز از جاده خارج شده و واژگون شد.

انحراف از جاده یک دستگاه اتوبوس در سرچم 14 مصدوم برجای گذاشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فتاحی رئیس پلیس راه استان اردبیل با بیان اینکه این اتوبوس 18 سرنشین داشته است که الحمدالله هیچ کدام آسیب جدی ندیده اند افزود: بعد از وقوع حادثه با امداد نیروهای امدادی 8نفر از مسافران که صدمه ای ندیده بودند از همان جا به محل اقامت خود منتتقل و بقیه مسافران نیز با درمان سرپایی مرخص شده اند.

وی با تاکید بر اینکه محور اردبیل - سرچم از محورهای حادثه‌ خیز و ناایمن برای تردد خودروهای سنگین به ویژه اتوبوس‌ و کامیون‌ها است که ما بارها پیشنهاد کردیم که این محور برای تردد چنین خودروهایی متوقف شود. متاسفانه برخی از مسؤولان به جای توجه به ایمنی راه‌ها سرعت کار و تقلیل فاصله را فدای مسائل فنی و ایمنی راه‌ها می‌کنند که این موضوع خطرات و آسیب‌هایی را نیز به همراه داشته است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل از اعلام طرح ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در محور اردبیل – سرچم در شورای ترافیک استنان خبر داد و گفت: این محور از سربالایی و سرازیری‌هایی بسیار خطرناک و پیچ‌های متعدد و تندی برخوردار است که به شکل کامل باید اذعان کرد که این محور برای خودروهای سنگین حادثه‌آفرین است و بارها در جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها پیشنهاد کردیم تا از تردد خودروهای سنگین در این محور جلوگیری شود. 

سرهنگ فتاحی رییس پلیس راه استان علت واژگونی اتوبوس را سرازیری و تخطی راننده از سرعت مطمئنه اعلام کرد وافزود: متاسفانه در جاده سرچم همیشه ایمنی کار فدای سرعت انجام کار می شود.

وی با اعلام اینکه گاردریل ها و تجهیزات ایمنی نسب شده در محور سرچم استاندارد نبوده و در هر اتفاق جزئی حادثه آفرین می شوند افزود: برای افزایش ایمنی در این مسیر باید تجهیزات مناسب فنی نسب شود و یا تردد کامیون و اتوبوس در این محور ممنوع شود.