سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

انجمن سینمای جوان در پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

انجمن سینمای جوان در پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد راه‌اندازی انجمن سینمای جوان در شهرستان پارس‌آباد خواهیم بود.

انجمن سینمای جوان در پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

میردولت موسوی اظهار کرد: رسالت اصلی انجمن سینمای جوان استان اردبیل هدایت و حمایت از علاقه‌مندان به هنر فیلم و عکس بوده و باید تمامی تلاش خود را در این راستا به کار بست.

وی گفت: انجمن سینمای جوان در اردبیل و مشگین شهر دایر بوده و با توجه به اینکه در شهرستان پارس‌آباد استعدادهای بالقوه‌ای دارد، با حمایت مسؤولان می‌توانند افتخارآفرین برای استان اردبیل و کشور باشند.

موسوی ادامه داد: مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل طی جلسه‌ای در تهران با معاونت سینمایی کشور تفاهم نامه‌ای امضا کردند که طی آن شهرستان‌های پارس آباد و خلخال امسال در  اولویت برای دریافت نمایندگی انجمن سینمای جوان باشند.

مدیر انجمن سینمای جوان استان اردبیل از آنجا که انجمن سینمای جوان را حق جوانان هنرمند می‌داند، تصریح کرد: قبل از آغاز سال جدید تعاملاتی جهت نمایندگی انجمن سینمای جوان در شهرستان پارس‌آباد انجام شده بود و جهت ایجاد تفاهم نامه اولیه با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای شهر پارس آباد انجام شد و طبق حمایت شهردار محترم شهرستان پارس‌آباد که سینما به طور رایگان در اختیار انجمن سینمای جوان خواهد بود و با حمایت فرماندار و شهردار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده‌ای نزدیک انجمن سینمای جوان در شهرستان پارس‌آباد راه اندازی خواهد شد.

مجتبی هاتف سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد نیز بیان کرد: دوره آموزشی تخصصی  فیلم‌نامه‌نویسی بمدت 10 روز و بمدت 72 ساعت قبل عید در شهرستان پارس آباد با استقبال چشمگیر علاقمندان کلید خورد و این دوره نتیجه بهتری داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هنرمندان خصوصا در حوزه فیلم اشاره کرد و گفت: هنرمندان بسیاری از شهرستان پارس‌آباد در حوزه فیلم توانستند در جشنواره‌های منطقه‌ای و کشوری و حتی بین‌المللی موفقیت کسب کنند، به طوری که چندین نفر حتی سابقه بازی در کنار هنرمندان به نام و مطرح کشور خصوصا در فیلم «روزگاری عشق و خیانت» به دست آوردند که نشان از استعداد هنرمندان شهرستان پارس‌آباد دارد