جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت استان اردبیل تشکیل شد - خبر

 

 

انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت استان اردبیل تشکیل شد

معاون گردشگری اداره‌ کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: برای توسعه و رونق صنعت گردشگری، انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت در این استان تشکیل شد.

انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت استان اردبیل تشکیل شد

صغری فرشی افزود: با تشکیل انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت، روند ساماندهی خدمات به گردشگران سلامت در استان تسهیل می‌شود.

 وی ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها طبق مصوبه هیات وزیران، فعالیت تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی، همکاری و همیاری با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و گردشگری برای پیشبرد اهداف گردشگری و نیز بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و تلاش برای بالا بردن سطح آگاهی‌های اعضا را از جمله اهداف تشکیل این انجمن عنوان کرد.

او با اشاره به ثبت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد در پایانه مرزی بیله‌سوار در شمال استان با وجود شرایط کرونایی، بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر آذری ها با هدف گردشگری سلامت از جمله استفاده از خدمات درمانی، آب درمانی‌ و سایر ظرفیت‌ها به اردبیل سفر می کنند، تشکیل انجمن حرفه‌ای سلامت استان باعث ساماندهی فعالیت‌ها در این حوزه خواهد شد.

فرشی تندرستی و درمان را ۲ مولفه گردشگری سلامت عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در هر ۲ شاخص اردبیل از استان‌های مستعد است، برای همین با اخذ مجوزهای لازم اقدام به تشکیل انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت شد.

معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: امیدواریم با راه‌اندازی این انجمن حرفه‌ای زمینه برای رونق گردشگری سلامت در استان فراهم شده و منطقه از ثمرات آن بهره‌مند شود.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.