جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

انجام ۴۹۶ بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی اردبیل - خبر

 

 

انجام ۴۹۶ بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی اردبیل

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: ۴۹۶ بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی در سال ۹۸ توسط شرکت‌های بازرسی تائید صلاحیت شده انجام شده است.

انجام ۴۹۶ بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی اردبیل

هاشم علایی، مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: ۴۹۶ بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی در سال گذشته انجام شده است که نسبت به برنامه عملیاتی در نظر گرفته شده ۱۶۶ درصد تحقق داشته است.

او افزود: سازمان ملی استاندارد از سال ۸۸ استانداردسازی تجهیزات شهربازی و وسایل زمین بازی را بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد کشور بود، ابلاغ کرد و در این راستا نظارت و بازرسی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی در دستور کار ادارات استاندارد کشور قرار گرفت.

مدیر کل استاندار استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر ۲۹۰ تجهیزات شهربازی در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد، ۱۲۲ مورد فعال و ۱۶۸ مورد نیز غیرفعال می‌باشند.

علایی با بیان اینکه تمامی شهر بازی‌های استان، در طول سال و در برنامه زمان‌بندی شده توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد کشور مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی قرار می‌گیرند.

او ضمن تشکر از پیگیری‌های دادگستری استان در خصوص استانداردسازی، نظارت و بازرسی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی، بیان کرد: علیرغم اعلام به شهرداری ها، اکثر زمین‌های بازی استان فاقد گواهی ایمنی می‌باشند و انتظار می‌رود جهت جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی و به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان، شهرداری‌های استان از فعالیت زمین‌های بازی که نسبت به دریافت گواهی ایمنی ننموده اند جلوگیری بعمل آورند.