جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

انجام تست‌های سریع کرونا در اردبیل روزانه به ۷۰۰ مورد افزایش می‌یابد - خبر

 

 

انجام تست‌های سریع کرونا در اردبیل روزانه به ۷۰۰ مورد افزایش می‌یابد

استاندار اردبیل با بیان انجام روزانه ۳۵۰ مورد تست سریع کرونا، این استان را مناطق پیشرو کشور در این زمینه اعلام کرد و گفت: در صورت تخصیص سهمیه، این رقم به بیش از ۷۰۰ مورد در روز افزایش می‌یابد.

انجام تست‌های سریع کرونا در اردبیل روزانه به ۷۰۰ مورد افزایش می‌یابد

اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در نشست با مدیران بهداشت و فرمانداران شهرستان‌های استان اردبیل از غربالگری یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت استان در قالب طرح شهید سلیمانی خبرداد و افزود:  بسیجیان با شناسایی مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، فرم‌های اطلاعات آنها  را در اختیار  دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌دهند تا نسبت به قرنطینه بیماران اقدام شود.

استاندار اردبیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، اجرای طرح شهید سلیمانی و انجام تست‌های سریع شناسایی بیماران به صورت ثابت و سیار در شهرستان‌ها را از جمله علل کاهش بستری و جانباختگان کرونا در استان دانست و بیان کرد: در حال حاضر  تعداد بستری‌ها در مراکز درمانی از ۵۳۰ نفر به ۲۷۴ نفر رسیده و تلاش می‌شود این تعداد همچنان روند کاهش داشته باشد.

وی اضافه کرد: توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اقدامات نظارتی از تعداد جانباختگان روزانه کرونا در استان نیز کاسته و تعداد آنها از  ۲۲ مورد به چهار مورد رسیده است.

بهنامجو  استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را از سوی مردم ضروری خواند و افزود: با توجه به پایین آمدن آمار بستری و فوتی‌ها در بیمارستان‌ها، برخی افراد در سطح شهر از ماسک استفاده نمی‌کنند که این امر خطرناک است.

او از کسبه و بازاریان خواست که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را  به مردم تذکر داده و مانع از ورود افراد بدون ماسک به مغازه و فروشگاه‌ها شوند.