سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

انجام بیش از 2 هزار بازرسی از واحدهای صنفی اردبیل - خبر

 

 

انجام بیش از 2 هزار بازرسی از واحدهای صنفی اردبیل

دو هزار و 834 مورد بازرسی از واحدهای صنفی توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده و کارشناسان حقیقی استاندارد انجام شده است.

انجام بیش از 2 هزار بازرسی از واحدهای صنفی اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم علایی مدیرکل استاندارد استان اردبیل صبح امروز در جلسه بررسی روند اجرای طرح طاها در اردبیل اظهار داشت: در قالب طرح اجرای هماهنگ استاندارد یا طاها به عنوان یکی از طرح‌های راهبردی در سازمان ملی استاندارد و به منظور استانداردسازی ارتقاء سلامت و ایمنی جامعه از طریق کنترل کیفیت اقلام موجود در بازار، دو هزار و 834 مورد بازرسی از واحدهای صنفی توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده و کارشناسان حقیقی استاندارد انجام شده است.
 
وی تصریح کرد:  تعداد 168 مورد نمونه‌برداری نیز از مراکز عرضه و فروش کالا در زمینه‌های صنایع غذایی، لبنیات، شوینده‌ها، رنگ‌ها، لوازم خودرو و برخی کالاهای دیگر در راستای اجرای طرح طاها انجام یافته  و نیز از نمونه‌های طرح طاها تعداد 224 مورد آزمون صورت گرفته است. 
 
مدیرکل استاندارد استان اردبیل افزود: در راستای اصل 44 قانون اساسی و برون سپاری بخش تصدی‌گری با هماهنگی و همکاری شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران و بازرسان اداره کل استاندارد، این  بازرسی‌ها انجام می‌شود.
 
علایی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح طاها انجام هماهنگ وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد ایران به منظور شناسایی و استانداردسازی واحدهای تولیدی مشمول مقررات استانداردهای اجباری و ارتقای سطح کیفی فرآورده‌ها در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه است، گفت: اعتمادسازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از تولید و عرضه کالای با کیفیت پایین، شناسایی و کنترل واحدهای تولیدی مشمول استانداردهای اجباری نیز از دیگر اهداف اجرای این طرح است.