جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی استان اردبیل - خبر

 

 

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی استان اردبیل

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: بیش از ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی استان اردبیل انجام شده است.

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی استان اردبیل

هاشم علایی، مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۴۶۳ مورد بازرسی در قالب طرح طا‌ها در سال ۹۸ از مراکز عرضه و توزیع کالا، توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده و کارشناسان استاندارد با توجه به برنامه عملیاتی اختصاص یافته تحقق ۱۳۷ درصدی در این حوزه را شاهد بودیم.

او افزود: در قالب طرح طا‌ها تعداد ۲۴۹ مورد نمونه برداری و ۲۴۹ مورد آزمون از مراکز عرضه و فروش کالا در زمینه صنایع غذایی، لبنیات، شوینده ها، رنگ ها، لوازم خودرو، مصالح ساختمانی و... در استان اردبیل انجام شده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل یادآور شد: طرح طا‌ها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) است که به منظور انجام هماهنگ وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد برای شناسایی و ارتقای سطح کیفی فرآورده‌ها در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتماد سازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از تولید و عرضه کالای با کیفیت پایین اجرا می‌شود.

علایی گفت: با اعتبار تخصیص یافته از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای نمونه‌برداری طرح اجرای هماهنگ استاندارد (طاها)، کالا‌های مشمول استاندارد اجباری از سطح بازار خریداری و در آزمایشگاه‌های همکار یا اداره کل، آزمون می‌شوند.