جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

انجام اقدامات مربوط به راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا در اردبیل/ بستری 100بیمار مشکوک به کرونا در استان - خبر

 

 

انجام اقدامات مربوط به راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا در اردبیل/ بستری 100بیمار مشکوک به کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: اقدامات مربوط به راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا در استان در حال انجام است و منتظر اخذ مجوز از وزارت بهداشت هستیم.

انجام اقدامات مربوط به راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا در اردبیل/ بستری 100بیمار مشکوک به کرونا در استان

قدرت اخوان اکبری با اشاره به آمار بیماران مشکوک به کرونا بستری شده در بیمارستان‌های اردبیل اظهار کرد: درحال حاضر حدود ۱۰۰ نفر به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا در استان بستری هستند.

وس از بستری ۱۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد و افزود: ۱۲ بیمار مثبت قطعی در حال حاضر در مراکز درمانی استان بستری هستند که قطعا در طی روزهای آینده این تعداد افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: تعداد موارد بستری در مشگین شهر نسبت به روزهای قبل کمتر شده است.

وی در خصوص راه‌اندازی آزمایشگاه ویژه کرونا ویروس در اردبیل توضیحاتی داد و گفت: اقدامات مربوط به راه‌اندازی آزمایشگاه کرونا در استان از قبیل فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تجهیزات در حال انجام است و منتظر اخذ مجوز از وزارت بهداشت هستیم.

اخوان اکبری با تاکید بر شیوع بالای این بیماری در طی روزهای آینده اذعان داشت: مردم استان سعی کنند در دو هفته آینده بیشتر در منزل بمانند و از سفرهای برون شهری به‌خصوص به استان گیلان جدا خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: مردم استان از حضور در تجمع‌ها و اماکن پرتردد مثل مراکز خرید پرهیز و از کارت بانکی به‌جای پول نقد استفاده کنند و کارت بانکی خود را بعد از استفاده ضدعفونی نمایند.

وی تاکید کرد: مردم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا دستهایشان را مکرر با آب و صابون شسته و در صورت مشاهده علائم بیماری در خود یا دیگران سریعا به پزشک مراجعه نمایند.