رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

انتقال فرهنگ دفاع مقدس وظیفه همه است - خبر

 

 

انتقال فرهنگ دفاع مقدس وظیفه همه است

استاندار اردبیل گفت:تبلیغ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ از خود گذشتگی و شهادت به جوانان و نسل امروزی که جنگ و ایثارگری را ندیده اند وظیفه همه ماست.

انتقال فرهنگ دفاع مقدس وظیفه همه است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام جو عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس باید شهر رنگ و بوی جبهه و شهدا داشته باشد گفت: با تبلیغات محیطی و نصب بنرهای متعدد با هزینه کمتر اما با گیرایی و نتیجه بیشتر می توان نسل امروزی را با دوران رشادت های شهدا و ایثارگران آشنا کرد.

وی با بیان اینکه باید هدف دفاع مقدس را به معنای واقعی تبیین کنیم افزود: برنامه های دفاع مقدس با هماهنگی و همکاری کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار می شود و اطلاع رسانی از سوی رسانه ها انجام خواهد شد.

اکبر بهنام جو تاثیر برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس را غیر قابل کتمان دانست و افزود: اجرای هنرمندانه برنامه ها و نمایش نقش ایثارگران در ۸ سال دفاع مقدس می تواند نسل جدید را برای شناخت بیشتر از تاریخ جنگ به فکر و اندیشه بیاندازد.

استاندار اردبیل گفت:در صورت تصویب تغییر محل برگزاری رژه دفاع مقدس از میدان ارتش به محل جلوی موزه شهدا، این مکان به محل دائمی رژه تبدیل می شود..وی اظهار داشت: با توجه به اینکه موزه شهدا در محل مناسبی قرار گرفته و خیابان منتهی به این موزه مکان بسیار مناسب برای اجرای رژه هفته مقدس و برگزاری مراسم این هفته است.

وی با بیان اینکه انتقال محل رژه به خیابان روبروی موزه شهدا در نزدیکی شورابیل از تراکم ترافیک می کاهد افزود: با این کار در مرکز شهر مشکلی برای تردد سایر مردم ایجاد نمی شود و استفاده کنندگان از رژه نیز به جهت وجود فضای بیشتر در این محدوده رضایت خواهند داشت.

در این جلسه مدیرکل نشر آثار و حفظ ارزش های دفاع مقدس، معاون سیاسی امنیتی استانداری، معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس(ع) و چند نفر از اعضای جلسه راهکارها و پیشنهادهای خود را تشریح کردند.