سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

انتشار کتاب عکس «استان اردبیل به روایت تصویر» - خبر

 

 

انتشار کتاب عکس «استان اردبیل به روایت تصویر»

کتاب عکس «استان اردبیل به روایت تصویر» به همت حوزه هنری استان اردبیل در حال جمع‌آوری و تدوین است.

انتشار کتاب عکس «استان اردبیل به روایت تصویر»

جلسه کارشناسی این کتاب با حضور اکبر مداحی گیوی، حسین ملکی، جاوید خدمتی و امیر رجبی سرپرست حوزه هنری استان، حسین آزاد سرپرست معاونت فرهنگی هنری حوزه هنری و رحمان مجرد مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری از کارشناسان مطرح استانی برگزار شد.

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل با اشاره به دریافت جوایز متعدد از جشنواره‌های بین‌المللی و ملی توسط عکاسان استان، وجود هنرمندان شاخص در این عرصه و تبدیل شدن استان اردبیل به عنوان قطب عکاسی منطقه اظهار کرد: با وجود تمامی این فعالیت‌های موفق و برخورداری این استان از هنرمندان نامدار در بخش عکاسی، تاکنون کتاب عکسی با این گستره پوشش که به شکل حرفه‌ای، کارشناسی شده و با کمترین نقص طراحی و تدوین شود، منتشر نشده است.

امیر رجبی افزود: در تدوین، گردآوری و انتشار این کتاب به ماندگاری، فاخر بودن و به نوعی مرجعیت داشتن آن توجه ویژه‌ای می‌شود.

وی گفت: چاپ این کتاب، ضرورت‌هایی را می‌طلبد و چه ضرورتی بهتر از اینکه تمامی عکاسان استان در آن مشارکت خواهند داشت.

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: در چاپ این کتاب گستره استانی رعایت شده و این مجموعه کاری کارشناسی شده و نمونه‌ای فاخر و ارزشمند به جامعه استان، قابل ارائه به گردشگران، مسافران و میهمانان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همچنین رحمان مجرد در ابتدای این جلسه با اعلام گزارشی مبنی بر اینکه تاکنون حدود 950 عکس در سه بخش، مناظر طبیعی 424 عکس، مردم‌شناسی 370 عکس و اماکن تاریخی 156 عکس دریافت شده است، افزود: این کتاب در سه بخش پیش‌بینی شده است که شامل بخش اول مناظر طبیعی مانند آبشارها، رودخانه‌ها، جنگل‌ها، دریاچه‌ها، تپه‌ها، دره‌ها، قله‌ها، باغات، روستاهای خاص، پارک‌ها، آبگرم‌ها و... بخش دوم مردم‌شناسی آیین، مراسم، سنت‌ها، عروسی، عزا، تعزیه و شبیه‌خوانی، زندگی روزانه عشایر و مردم با لباس‌های بومی و... بوده و بخش سوم اماکن تاریخی، مقبره‌ها، پل‌ها، حمام‌ها، خانه‌ها، مساجد، امامزاده‌ها، بازارها، قلعه‌ها و... را به تصویر می‌کشد.