رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

انتشار آگهی پیش‌فروش ساختمان در اردبیل باید با مجوز باشد - خبر

 

 

انتشار آگهی پیش‌فروش ساختمان در اردبیل باید با مجوز باشد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از برخورد قانونی با رسانه‌های متخلف در زمینه انتشار آگهی پیش‌فروش خبر داد و گفت: مطبوعات و رسانه‌هایی که بدون دریافت مجوز از پیش‌فروشنده اقدام به انتشار آگهی کنند مرتکب جرم شده و با آنها برخورد می‌شود.

انتشار آگهی پیش‌فروش ساختمان در اردبیل باید با مجوز باشد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ناصر عتباتی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: براساس قانون، پیش‌فروش ساختمان باید با تنظیم سند رسمی قرارداد پیش‌فروش در یکی از دفاتر اسناد رسمی انجام شود و در صورت رعایت نشدن این مورد می‌توان با متخلفان برخورد قانونی انجام داد.

وی افزود: در راستای پیش‌فروش ساختمان مشاوران املاک نمی‌توانند راسا اقدام به تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان کنند بلکه مکلف هستند تا پس از انجام مذاکرات مقدماتی طرفین را به یکی از دفاتر اسناد رسمی ارجاع دهند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تبلیغ و انتشار آگهی پیش‌فروش را مستلزم دریافت مجوز دانست و تصریح کرد: براساس آیین‌نامه اجرایی قانون پیش‌فروش ساختمان، باید برای هرگونه تبلیغ و انتشار آگهی پیش‌فروش مجوز لازم از وزارت راه و شهرسازی اخذ شود.

عتباتی بیان کرد: با توجه به قوانین موجود در این حوزه پیش‌فروشنده ساختمانی که اقدام به درج و انتشار آکهی بدون اخذ مجوز کند به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می‌شود.

وی از تعیین مجازات برای رسانه‌های متخلف در این حوزه خبر داد و گفت: مطبوعات و رسانه‌هایی که بدون دریافت مجوز از پیش‌فروشنده اقدام به انتشار آگهی کنند براساس قانون مرتکب جرم شده و به مدت دو ماه توقیف و جزای نقدی تا 100 میلیون ریال و در صورت تکرار به حداکثر مجازات محکوم می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از برخورد قانونی با رسانه‌های متخلف در زمینه انتشار آگهی پیش‌فروش خبر داد و افزود: باید در این زمینه تذکرات جدی به تمامی رسانه‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و سایت‌هایی که به هر نحو قبول آگهی می‌کنند داده شود چرا که در صورت مشاهده هر گونه تخلف با رسانه‌های متخلف براساس مقررات برخوردهای قانونی انجام می‌شود.

عتباتی از  رسانه های فعال و صدا و سیمای استان خواست تا به نحو احسن این موضوع اطلاع‌رسانی شده و از تخلفات جلوگیری شود.